Vestlussari Stanfordi-Balti programm Rahvusvahelised partnerlusprojektid Concierge teenus Vabamu lood Eestist väljapoole
Elsa
Vabamu, 2023

Eestis töötamine oli minu jaoks suurepärane viis oma Baltikumi identiteediga taasühendamiseks ja omaette elamise õppimiseks. Mulle meeldis mu praktika Vabamus: võtsin osa põnevatest projektidest, õppisin töökaaslastelt ja sain paindlikult kohandada kogemust oma huvidele vastavaks. Tallinna ja selle lähiümbruse linnadega tutvumine oli uskumatult lõbus ja rikastav – kaheksa nädalat lendas lihtsalt mööda! Tulen kindlasti tagasi, sest nii palju on veel jäänud, mida tahaksin teha.

Catarina
ICDS, 2023

Mulle väga meeldis Balti riike tundma õppida! Ukrainast pärit inimesena jäi mulle silma, kui palju sarnaseid vaatenurki me jagame ja tundsin end Eesti rahvaga väga seotuna. Eriti inspireerisid mind Balti riikide vabadus- ja iseseisvusvõitlused, mis on sarnased Ukraina võitlusega. Nende kogemustest on palju õppetunde ja neid saab ka kodus rakendada. Olen õppinud palju rahvuse, poliitika, vabaduse, turvalisuse ja muu kohta ning mul on palju ideid, kuidas oma kogukonda tugevamaks muuta.

Ashley
Baltic Security Foundation, 2023

Suve Riias veetmine on võimaldanud mul luua sidemeid ja uurida rahvusvahelisi suhteid uuest vaatenurgast, mis mõjutab igavesti minu akadeemilisi ja karjäärieesmärke. Olen väga tänulik, et sain võimaluse laiendada oma kogemusi väljaspool Stanfordi ülikoolilinnakut!

Arya
TechHub Riga, 2023

2023. aasta säraval suvel sukeldusin Riia kultuurilisse ja tehnoloogilisesse dünaamikasse. HackMotioni tootearenduse praktikandina ootas mind ees kogemus, mis oli erakordne. Mulle usaldati märkimisväärsed kohustused, sukeldusin otsekohe rakenduste ja tooteanalüütika maailma, et koostada aruandeid kasutajate testimiseks. Minu loomingulist potentsiaali kasutati ka siis, kui panustasin intuitiivsete UX/UI lahenduste kujundamisse, mille oluline osa oli rakenduse üleminek maastikurežiimilt portreerežiimile. See suvi Riias on olnud kogemuste – põneva töö, reisiseikluste ja kultuurivahetuse – segu, mis on mulle kustumatult mällu jäänud. Mälestusi sellest lummavast suvest hoian kogu eluks.

Christina
Riga Stradins University, 2023

Ma polnud kunagi varem Baltikumis käinud ning teadsin selle piirkonna rikkalikust kultuurist ja ajaloost väga vähe. Teadsin, kus asuvad Eesti, Läti ja Leedu, mäletades, et ajalootunnis geograafiaeksamitel läksid nad tähestikulises järjekorras põhjast lõunasse ja oligi kõik. Mulle on meeldinud elada Riias ja avastada linna oma Stanfordi korterikaaslastega ning sukelduda riiki, mis tunneb end nõukogude minevikust väljudes noorusliku, elujõulise ja optimistlikuna ning tähistab ägedalt oma keelt ja rahvuslikku identiteeti. Minu praktika on olnud suurepärane kogemus ja ma olen nii palju õppinud ja saanud nii palju suurepäraseid võimalusi. Olen kurb, et minu praktika hakkab lõppema ja tean, et Riia jääb minu jaoks alati eriliseks paigaks.

Emma
CCDCOE, 2023

Minu selle suve Baltikumi praktika CCDCOE-s Eestis on olnud erakordne kogemus, mis jääb mulle igavesti kalliks. CCDCOE praktikandina on mul olnud au sukelduda tipptasemel küberkaitseprojektidesse, tehes samal ajal koostööd säravate inimestega üle kogu maailma. Lisaks tööle tegi Eesti külalislahke õhkkond riigi ajaloo ja kultuuriga tutvumise rõõmuks. Alates Kumus kõndimisest kuni Nublu kahekordse kontserdi vaatamiseni on mulle siin meeldinud iga hetk. Eestis elamine ja töötamine pole andnud mulle mitte ainult selget arusaama küberkaitsest, vaid on jätnud mulle sügava ka mulje riigi ainulaadse uuenduslikkuse ja traditsioonide segust. See suvi on vaieldamatult olnud oluline periood nii minu tööalases kasvus kui ka isiklikes kogemustes – ma ei saaks selle kogemuse eest rohkem tänulik olla!

Karin
Tehnopol, 2023

Tallinn on kõigile, kes soovivad kogeda korraga keskaegset, postsovetlikku ja digitaalset utoopiat – palju maailmu selles õdusas Baltikumi nurgas. Minu meeskond Tehnopolis oli tõeliselt ainulaadne – arvestav, lõbus, edasi mõtlev ja parimate soovitustega! Meie töö on olnud hindamatu minu arusaamises idufirmade, kiirenduse ja innovatsioonipoliitikast Euroopas.

Lily
Vabamu, 2023

Mulle väga meeldis mu suvi Eestis. Ma ei teadnud, mida oodata, kuid pärast Tallinnaga tutvumist armusin ilusasse vanalinna, põnevasse ajalukku ja elavasse linna. Olen sel suvel välismaal elades plahvatuslikult kasvanud ja lahkun paljude teadmistega Baltikumi ajaloost ja poliitikast. Vabamus töötamine oli uskumatu kogemus – muuseumikogude, näituste ja külastajate tundma õppimine on ainult suurendanud minu soovi muuseumitööga tegeleda. Minu praktika tipphetk oli nädal aega mentorina Eesti noortele mõeldud häkatonil Hüppelaud. Olen nii tänulik võimaluse eest veeta oma suvi Eestis ega jõua ära oodata oma järgmist reisi tagasi Baltikumi!

Parker
Skytte Instituut, 2023

Eestis veedetud aeg on olnud minu jaoks elu kujundav kogemus. Olen saanud rääkida inimestega, kes on lahked, huvitavad ja oma kogemusi jagavad. Mulle on tutvustada seda dünaamilist riiki ning olen leidnud tiheda kogukonna, samas ka kauni looduse ja tõeliselt huvitavaid linnasid. Soovitan kõigil selle valdkonna vastu huvilistel tulla vaatama!

Nora
CCDCOE, 2023

Ma olen väga nautinud oma suve kogemust Baltikumis! Koostöö NATO CCDCOE-ga on andnud mulle uskumatuid esmateadmisi ja ülevaate tõeliselt põnevast rahvusvahelise julgeoleku alavaldkonnast (küber- ja küberkaitse) ning mul on olnud võimalus igapäevaselt suhelda valdkonna juhtide ja tippteadlastega. Olen tänulik mulle osaks saanud individuaalse tähelepanu eest ning olen õppinud nii palju küberkaitse tehnilise ja poliitilise poole kohta. Kindlasti näen end tulevikus Baltimaadesse naasmas. See on ideaalne koht, kus teha karjääri rahvusvahelise julgeoleku ja kübervaldkonnas. Mulle on meeldinud ka Vabamu reisidelt saadud kogemused. Ajaloo, toidu, valitsuse ja piirkonna tänapäevaste probleemide tundmaõppimine andis mulle parema arusaamise kultuurist, milles ma elan.

Danielle
Skytte instituut. 2022

Minu aeg Eestis oli suurepärane. Eesti on ilus maa ainulaadsete inimeste ja rikkaliku ajalooga. Minu töö Tartu ülikoolis oli kaasahaarav, läbimõeldud, mitmekülgne ja kordumatu. Mul oli võimalik õppida erineva taustaga inimestelt ja kasutada õpitut oma töös. Praktika Baltikumis on hindamatu võimalus mitte ainult oma erialaste oskuste laiendamiseks, vaid ka ainulaadne võimalus isiklikuks arenguks ja kultuurikümbluseks.

Connor
HackMotion, 2022

See oli tõesti kogemus, mida saab läbi elada ainult üks kord elus. Riias veedetud aja jooksul sain palju uusi elamusi alates maitsvate toitude proovimisest ja Baltimaade suurimal muusikafestivalil osalemisest kuni Läti rikkaliku ajaloo tundmaõppimiseni, külastades vanalinna ja okupatsioonide muuseumi. See oli tõesti suvi, mida ma kunagi ei unusta, ja ma loodan lähitulevikus seda piirkonda uuesti külastada.

Estelle
Skytte instituut, 2022

Sel suvel oli mul võimalus rohkem teada saada piirkonnast, mis kahjuks sageli tähelepanuta jäetakse. Võimalus suvel Tartu ülikoolis töötada aitas mul mõista, kui palju ülekohut minu õpitav eriala Eestile, Lätile ja Leedule teeb. Ootasin, et leian eest postsovetliku riigi, kuid olin väga üllatunud, kui selle asemel leidsin eest noore, dünaamilise, arenenud rahva, kes on uhke oma identiteedi ja individuaalsuse üle.

Graham
Tehnopol, 2022

See oli üks minu elu rikastavamaid suvesid. Korraga olin üksi võõral maal ja pidin kohanema sealse elukorraldusega. See aitas mul mitmel viisil kasvada. Praktika ise polnud selle kogemuse juures ainus väärtus – minu pidevale rõõmutundele sel suvel aitasid kaasa ka inimesed, nädalavahetuse ekskursioonid ja võõrkeele praktiseerimine.

Hannah
E-residentsus, 2022

Uues kultuuris töötamine ja nii erineva taustaga inimestelt õppimine oli suurepärane kogemus! Minu lemmikmälestus on meeskonnaga Paides kanuuga sõitmine. Olen nii tänulik, et sellise kogemuse sain, ja mulle väga meeldib oma seiklusi sõprade ja perega jagada.