Kuidas tulla

Autoga

Parkimine muuseumi parklas on vabade kohtade olemasolul külastajatele kuni kaks tundi tasuta. Parkimistasust vabastab parkimise registreerimine piletikassas. Parklasse saab Toompea tänavalt. Kuna parkimiskohti muuseumi külje peal pole palju, soovitame tulla meie juurde jalutades.

Invaparkimiskoht asub Toompea tänava ääres muuseumi parklas ja see on tähistatud.

Lähimad parklad on Vabaduse väljaku parkimismaja ja Kaarli parkla. Bussid saavad parkida Falgi tee äärde (muuseumist u 250 m).

Ühistranspordiga

Meie muuseumile on kõige lähemal Vabaduse väljaku ja Tõnismäe bussipeatused. Sealt edasi muuseumisse on vaid lühike umbes 5-minutiline jalutuskäik.

Rattaga

Muuseumi parklas on ka jalgrataste hoidja.

Ligipääsetavus

Ratastoolis külastaja

Ratastoolis külastaja saab Vabamus liigelda saatja kaasabita. Ühelt korruselt teisele saab liftiga ja tasapindade ühendamiseks on kaldteed. Kuna paljud ruumid on väikesed, sobib paremini väiksema raamiga ratastool. Muuseumis on kitsam ratastool olemas. Muuseumi esimesel korrusel on invatualett ja muuseumi kõrval invaparkimiskoht.

Lapsevankriga külastaja 

Lapsevankiriga saab muuseumis mugavalt ringi liikuda tänu liftile ja kaldteedele. Lisaks saab kassast laenutada soovikorral kergkäru. Muuseumis on olemas ka mähkimislaud.

Vaegkuuljad ja kurdid

Vaegkuuljatel ja kurtidel on võimalik näitusega tutvuda e-giidi transkriptsiooni abil ja lugeda museaale tutvustavaid tekste. Kuulmispuudega külastajate rühmad on oodatud osalema ekskursioonidel ja muuseumitundides koos oma viipekeeletõlgiga.

Vaata, mida räägib Vabamu külastusest Tiit Papp

Vaegnägijad ja pimedad

Olenevalt nägemispuudest on muuseumi võimalik külastada kas iseseisvalt või saatjaga. Nii nagu tavakülastajale on ka pimedatele toeks nutiseadme põhine e-giid. Ent lisaks ka pimedate teerada ja taktiilne kaasaskantav majaplaan. Ruumid on valdavalt hämarad, ent kasutatud on kontrastseid ruumisilte ja viitasid. E-giidi lugemistekstid on valges kirjas mustal taustal. Juhtkoeraga külastamine on lubatud. Lisateenusena on võimalik ette tellida muuseumi kirjeldustõlkega ekskursiooni e-maili teel broneering@vabamu.ee või telefonil 6680250.

Kuula või vaata, mida räägib Vabamu külastamisest Jakob Jõgisuu.

Kuidas tulla

Autoga

Vanalinnas on parkimine ööpäev läbi tasuline, tasuta saab parkida Kalamajja, aga see asub muuseumist umbes 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Ühistranspordiga

Tule ühistranspordiga Balti jaama või Linnahalli juurde. Sealt edasi muuseumisse on vaid umbes 10-minutiline jalutuskäik.

Jalgrattaga

Muuseumi eest rattahoidjat pole, lähim jalgrattahoidja asub Pikk tänav 29a ees. 

 

Ligipääsetavus 

Ratastooliga

KGB vangikongide muuseumit ei ole kahjuks võimalik külastada ratastooliga, kuna sissepääs on järsu trepi kaudu ning muuseumi ruumid on manööverdamiseks üsna väiksed. 

Lapsevankriga külastaja 

Vangikongid asuvad keldrikorrusel ning sissepääs on trepi kaudu, seega võib lapsekäru ja liikumine olla raskendatud.

Vaegnägijad ja pimedad

KGB vangikongide püsinäitus “KGB (m)aja lugu” on kättesaadav nägemispuudega inimestele. Külastajale on loodud nii hoonest, kongidest kui ka näitusest  kirjeldustõlked, mida saab lugeda muuseumi kodulehelt. Lisateenusena on võimalik ette tellida muuseumi kirjeldustõlkega ekskursiooni e-maili teel broneering@vabamu.ee või telefonil 6680250.

 

Ligipääsetavus

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu püsinäitus “Vabadusel ei ole piire” on ligipääsetv nägemispuudega inimestele läbi kodulehe asuvate kirjeldustõlgetega. Kohapeal on võimalik uudistada paisupaberil ruumiplaane ning näitusel aitab liikuda juhttee ning kõigile külastajatele mõeldud e-giid. 

Järgnevatelt linkidelt saad lugeda või endale alla laadida Vabamu ruumide kirjeldustõlked.

Maja sisehoov ja sissepääs majja

O korrus

II ja I korrus

KGB vangikongide püsinäitus “KGB (m)aja lugu” on ligipääsetva nägemispuudega inimestele läbi kodulehel asuvate kirjeldustõlgete, koha peal on võimalik kombata maja fasaadist tehtud taktiilset pilti ning paisupaberil ruumiplaani. 

Lisateenusena on võimalik ette tellida mõlema muuseumi kirjeldustõlkega ekskursiooni e-maili teel broneering@vabamu.ee või telefonil 6680250.

Järgnevatelt linkidelt saad lugeda või endale alla laadida KGB vangikongide kirjeldustõlked. 

KGB vangikongide aja, majja sisenemise ja kassala kirjeldus

KGB vangikongide näituseala kirjeldus.