Ratastoolis külastaja

Ratastoolis külastaja saab Vabamus liigelda saatja kaasabita. Ühelt korruselt teisele saab liftiga ja tasapindade ühendamiseks on kaldteed. Kuna paljud ruumid on väikesed, sobib paremini väiksema raamiga ratastool. Muuseumis on kitsam ratastool olemas. Muuseumi esimesel korrusel on invatualett ja muuseumi kõrval invaparkimiskoht.

KGB vangikongide muuseumit ei ole kahjuks võimalik ratastooliga külastada, kuna sissepääs on järsu trepi kaudu ning muuseumi ruumid on manööverdamiseks üsna väiksed.  

Lapsevankriga külastaja

Lapsevankriga saab Vabamu muuseumis tänu liftile ja kaldteedele mugavalt ringi liikuda. Lisaks saab kassast soovi korral laenutada kergkäru.

KGB vangikongid asuvad keldrikorrusel ning sissepääs on trepi kaudu, seega võib lapsekäruga liikumine olla raskendatud.

Vaegkuuljad ja kurdid

Vaegkuuljatel ja kurtidel on võimalik näitusega tutvuda e-giidi transkriptsiooni abil ja lugeda museaale tutvustavaid tekste. Kuulmispuudega külastajate rühmad on oodatud osalema ekskursioonidel ja muuseumitundides koos oma viipekeeletõlgiga.

Vaata, mida räägib Vabamu külastusest Tiit Papp.

Vaegnägijad ja pimedad

Olenevalt nägemispuudest on muuseumi võimalik külastada kas iseseisvalt või saatjaga. Nii nagu tavakülastajale on ka pimedatele toeks nutiseadme-põhine e-giid. Ent lisaks ka pimedate teerada ja taktiilne kaasaskantav majaplaan. Ruumid on valdavalt hämarad, ent kasutatud on kontrastseid ruumisilte ja viitasid. E-giidi lugemistekstid on valges kirjas mustal taustal. Juhtkoeraga külastamine on lubatud. Lisateenusena on võimalik ette tellida Vabamu, KGB vangikongide või Tallinna vanalinna kirjeldustõlkega ekskursiooni e-posti teel broneering@vabamu.ee või telefonil 6680250.

Kuula või vaata, mida räägib Vabamu külastamisest Jakob Jõgisuu.

Kirjeldustõlked

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu püsinäitus “Vabadusel ei ole piire” on nägemispuudega inimestele kättesaadav tänu siin asuvatele kirjeldustõlgetele. Kohapeal on võimalik uudistada paisupaberil ruumiplaane. Näitusel aitab liikuda juhttee ning kõigile külastajatele mõeldud e-giid.

Järgnevatelt linkidelt saad lugeda või endale alla laadida Vabamu ruumide kirjeldustõlked.

Maja sisehoov ja sissepääs majja

O korrus

II ja I korrus

KGB vangikongide püsinäitus “KGB (m)aja lugu” on kättesaadav nägemispuudega inimestele. Külastajale on loodud nii hoonest, kongidest kui ka näitusestkirjeldustõlked, mida saab lugeda muuseumi kodulehelt. Kohapeal on võimalik kombata maja fasaadist tehtud taktiilset pilti ning paisupaberil ruumiplaani.

Lisateenusena on võimalik ette tellida mõlema muuseumi kirjeldustõlkega ekskursiooni e-posti teel broneering@vabamu.ee või telefonil 6680250.

Järgnevatelt linkidelt saad lugeda või endale alla laadida KGB vangikongide kirjeldustõlked.

KGB vangikongide aja, majja sisenemise ja kassala kirjeldus

KGB vangikongide näituseala kirjeldus.