2025. aastal avab Vabamu uue suurnäituse, mis võtab kokku eestlaste liikumise ajaloo läbi 20. sajandi kuni tänase päevani, luues sildu kogukondade vahel üle maailma. Eesti ei asu ainult siin kohapeal, vaid läbi ajaloo on Eestit suuremaks teinud ka need, kes on siit läinud mujale.

Mis?

Eestlased on alati liikunud mööda maailma ringi: ütles ju juba Hemingway, et igas sadamas on vähemalt kaks eestlast (täpsemalt ütles ta küll koguni: ajakirjanikku). On mindud sunniviisiliselt, aga ka vabatahtlikult: küll otsima tõotatud maad kusagil kaugemal, põgenetud okupantide ja repressioonide eest, otsitud enese määramise ja teostamise võimalusi kusagil sallivamas keskkonnas.

Kes?

Kuraatorid: Ede Schank Tamkivi, Martin Vaino, Terje Toomistu

Koostööpartnerid: riigi- ja erasektor ning eesti kogukonnad välismaal

Millal?

Näituse üleilmsetest eestlastest avame 2025. aasta suve hakul, enne laulupidu ja ESTO päevi.

Kuidas?

Et näitus õnnestuks, vajame Sinu ja kõigi teiste üleilmsete eestlaste abi. Elad väljaspool Eestit või oled hiljem Eestisse tagasi kolinud? Või ehk on Su ema, onu või vanaisa kunagi Eestist väljaspool elanud?

Saada meile foto oma Eestist ja kirjelda paari lausega, kuidas Sinu pere, sõbrad ja kodukoht esindab Eestit. Nii võib ka Sinu lugu saada osaks üleilmsete eestlaste näitusest!

Võid ka meile kirjutada: ede@vabamu.ee või martin.vaino@vabamu.ee.

Foto: San Francisco Eesti Seltsi FB-grupist