2022. aasta kevadel algatati veebivestluste ja loengute sari “Global Conversations”, mille käigus uuritakse vabaduse mõju üksikisikutele, peredele, kogukondadele, omavalitsustele, riikidele ja rahvusvahelistele organisatsioonidele, kaasates dialoogi õpetlasi ja õpilasi, poliitikakujundajaid, ettevõtjaid ja sotsiaalvaldkonna inimesi. Sarja erilises fookuses on Eesti ja Balti riigid.  

Esimese veebipõhise arutelu teemaks oli “Küberjulgeolek ja globaalsed konfliktid 21. sajandil”, mida analüüsisid Eesti Vabariigi ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, Freeman Spogli Instituudi (FSI) geopoliitika, tehnoloogia ja valitsemise programmi direktor Andrew Grotto ning FSI Rahvusvahelise julgeoleku ja koostöökeskuse vanemteadur Herbert Lin. Vestlus on järelkuulatav YouTube’is.  

Sarja teine üritus toimus 20. aprillil, kus oma tööd esitles küberdiplomaatia valdkonnas TalTechi külalisteadur Anna-Maria Osula.

Järgmiste sündmuste teemad käsitlevad Eesti hästiarenenud digiühiskonda ning tehnoloogiaga seotud väljakutseid ja võimalusi Balti regioonis.  

 

Stanfordi ülikool on üks silmapaistvamaid ülikoole maailmas. Ülikooli moto on “Let The Winds of Freedom Blow” – lubagem puhuda vabaduse tuultel. Stanfordi ülikooli raamatukogu on üks uuenduslikumaid digitaalsete võimalustega uurimismaterjalide arendajaid. Neil on väga mitmekesised kogud ja tehnoloogiad, mida teadlased ja raamatukoguhoidjad kogu maailmas kasutavad. Stanfordi ülikooli raamatukogus on Balti uuringute alane programm, millel on laiad koostöösidemed Eestiga ning mille raames toimub ka aktiivne teadlaste ja üliõpilaste vahetus. 

Vabamu on Eesti suurim mittetulundussektoris tegutsev muuseum, mille püsinäitus jutustab Eesti lähiminevikust, inspireerib inimesi vabadust hoidma ning selle eest seisma. Muuseumi asutas Eesti-Ameerika sõjapõgenik Olga Kistler-Ritso koostöös Eesti valitsusega, eesmärgiga ajaloost õppida ning vältida võimalikke võõrvõimude okupatsioone tulevikus. Vabamu avamisel nimetas toonane President Lennart Meri Vabamu “Vabaduse muuseumiks”.