Poliitilise tagakiusamise tõttu Venemaalt lahkuma sunnitud munitsipaal-rahvasaadikud ja sõjavastased aktivistid avavad Vabamu muuseumi ja Reforum Space Tallinn toel näituse “Vene Vastupanuvõitlejate Nägu”.

Tegemist on maailma erinevates linnades korraldatava näituste sarjaga venemaalastest, kes astusid kuritegelikule Putini režiimile vastu ja maksid selle eest oma vabadusega. Näituse kangelased pole ainult poliitikud, kes juhtisid avatud võitlust vabaduse eest, vaid ka tavakodanikud, kes ei usu propagandat ega lepi naaberriigi invasiooniga. Need on mehed ja naised, noored ja vanad, poliitilised aktivistid, kunstnikud, teadlased, üliõpilased, isad ja emad. Neid kõike mõisteti aastateks vangi.

Näituse eesmärk on informeerida inimesi Venemaa poliitvangide saatusest, juhtida tähelepanu totaalsele inimõiguste rikkumisele Venemaal, tagada, et Venemaa poliitvangide vabastamise teema oleks lisatud igasuguste läbirääkimiste agendasse Venemaa ametivõimudega, mida kavatsetakse pidada tulevikus.

Linnanäitus toimus juba Riia, Vilniuse, Berliini, Praha, Stockholmi, Kopenhaageni, Oslo, Nürnbergi, Düsseldorfi, Kölni, Müncheni, Budva tänavatel, plaanis on näitus avada ka teistes maailma linnades. Oktoobri alguses oli 10 päeva jooksul Vabamu muuseumi ja Reforum Space Tallinna toel seda näitust võimalik külastada ka Tallinnas Vabaduse väljakul. Sellest oli uudised ka Eesti meedias.

Nüüd kolib uuendatud ja kohandatud näitus Vabamu filiaali KGB vangikongidesse aadressil Pagari 1, Tallinn. Korraldajad kutsuvad Teid näituse avamisele, mis toimub 10. veebruaril 2024 kell 17:00.

Kontaktisik: Nikolai Ostašov +372 53633428, nikolai@vabamu.ee

Rohkem infot projekti kohta: www.politzk.com/