Kontakt

Võta meiega ühendust

Meie muuseumi meeskond on arvult väike, aga hingelt suur. Usume koostöösse ja teame, et lähiajaloo lood aitavad meil luua parema homse. Võta meiega julgelt ühendust, et teha seda koos.

Meeskond

 • Aimar Anderson

  Haldusspetsialist
  E-posti aadress: aimar@vabamu.ee
  Aimari töö on muuseumi tugisüsteemide ja -teenuste korraldamine ning igapäevase majandamisega seotud küsimuste lahendamine.

  Aimari kireks on matkamine ja fotograafia. Nende kahe lemmiktegevuse kõrvalt leiab ta ka aega tegeleda potipõllundusega ning katsetab veinipruulimist kodumaistest aiasaadustest. Lisaks meeldib Aimarile tegeleda kulinaariaga, et ikka oleks, mille kõrval oma veine nautida.
 • Aive Peil

  Programmijuht
  E-posti aadress: aive@vabamu.ee
  Aive on muuseumis õppealajuhataja eest. Tema juhtida ja vastutada on kõik, mis on seotud haridusega: muuseumitunnid, õppematerjalid, giidituurid, harivad elamused jne.

  Puhkehetkedel vaatab Aive kunsti ja teeb tervisesporti, loeb ning armastab tihti kinos käia.
 • Evelin Sennett

  Külastusjuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: evelin@vabamu.ee
  Evelin vastutab selle eest, et iga külastaja saaks muuseumis kõige parema teeninduse ja mõtete osaliseks ning saaks peale emotsioonide ka midagi head hamba alla ja meene kaasa, et muuseumis käik pikemaks ajaks meelde jääks.

  Evelini vaba aeg on seotud kultuuriga. Ta on juba aastaid kõrgelennuline kultuuriprojektide kirjutaja. Tallinn-London-Tallinn on liin, millel Evelini eestvedamisel liiguvad nii rahvariided kui ka kultuurisaadikud. Loomulikult tegeleb kraps Evelin ka ise rahvatantsuga.
 • Heili Kärg

  Arendusjuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: heili@vabamu.ee
  Heili seob kokku tegevused, inimesed, aja, raha, dokumendid, partnerid ja töövahendid ning sellest ei tule mingi suvaline salat, vaid väga väärt kooslus. Ühel päeval on ta ministeeriumis, teisel ehitusplatsil, kolmandal otsib töötajaid või koostab finantsprognoose. Seejärel aga kujundab hoopis brändi või tellib mööblit. Ja Heili teab, et kõike saab alati veel paremini teha.

  Talvel Heili suusatab, suvel mängib võrkpalli ning jahib oma fotoaparaadiga ehedaid emotsioone.
 • Karen Jagodin

  Strateegiajuht
  E-posti aadress: karen@vabamu.ee
  Strateegia ning selle juhtimine on iga asutuse tuleviku A&O. Karen juhib Vabamus muuseumisiseseid protsesse alates arengu- ja tegevuskavadest kuni meeskonnani välja.

  Kareni suurim energiaallikas on tema lapsed, nende juttudest ja seiklustest võiks ka strateegiadokumente koostada. Aga Karenil meeldib ka kajakiga merd murda või seljakotiga maailma piirile rännata. Igapäevaselt aitavad tal pead tühjendada jooga ja raamatud.
 • Keiu Telve

  Tegevdirektor
  E-posti aadress: keiu@vabamu.ee
  Keiu juhib muuseumi ning näitab meeskonnale ja kogu muuseumile suunda. Ta on algataja ja edasiviija ning nii on muuseum eestimaalastele ja Eesti külalistele veel hinnatum ja armastatum koht.

  Vabal ajal käib Keiu oma šoti terjeri Rosinaga jalutamas ja suvel tegeleb lohesurfiga.
 • Kristjan Saharov

  Peavarahoidja
  E-posti aadress: kristjan@vabamu.ee
  Kristjan on see, kellel on vahetu kontakt ajaloolisi esemeid ja/või dokumente muuseumisse hoiule andvate inimestega. Lisaks on talle usaldatud okupatsioonidest, vastupanust, taastumisest ja vabaduse ülesehitamisest kõnelevate põnevate kogude arendamine, uurimine ja nendes korra loomine.

  Vabal ajal Kristjan mängib kitarri ja laulab. Mõlemat teeb ta väga ilusasti – ta on Eesti muusika kadunud või tulevane superstaar.
 • Liina Koitla

  Vanemkülastusjuht
  E-posti aadress: liina@vabamu.ee
  Liina tegeleb kõige sellega, mis külastajate kogemuse meeldivaks muudab: ta tutvustab muuseumi ja räägib ajaloost ning teeb ka oskuslikult barista kombel kohvi. Liina moto on „Igale külastajale oma põnev kiiksuga mõte!“.

  Liina silkab suvel kultuurifestivalide ja kodupargi tenniselaua vahet. Talvel leiab teda kinost, teatrist või sõprade juurest lauamänge mängimas.
 • Lisanna Kinkar

  Büroojuht
  E-posti aadress: lisanna@vabamu.ee

  Lisanna hoiab silma peal töökeskkonnal, töövahenditel ja dokumentidel. Ta toetab meeskonna omavahelist kommunikatsiooni ja tagab vastused muuseumile tulnud päringutele. Korraldab meeskonnale sündmuseid ja koosolekuid. Haldab muuseumi kodulehte. Toetab sisekommunikatsiooni.


  Lisanna top-2: tass head kohvi ja üks ootamatult siiras, aga veidi irooniline nali. Puhkab töönädalast metsas, teinekord korjab seeni ja marju ning üle kõige meeldibki talle värskest toorainest süüa teha. Lisanna meeled ei ütle ära ka ühest tantsust, heast muusikapalast või sügavast väärtfilmist.
 • Marika Pihel

  Teenindusjuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: marika@vabamu.ee
  Marika koordineerib Vabamus ja KGB vangikongides teenindusvaldkonda. Ta tegeleb ka Vabamu poe ja kohviku arendamisega ning kõige paremas mõttes kamandab külastusjuhte, et Vabamu teenindus oleks alati sujuv, meeldejääv ja viisakas.

  Marika hingele on jooga, teater, jalgrattasõit, reisimine. Ja milline koerafänn ta veel on!
 • Marko Poolamets

  Juhatuse liige
  E-posti aadress: marko@vabamu.ee
  Marko on alati hea nõu ja abiga muuseumile toeks. Ta vaatab, et kõik paberid oleksid korrektsed ja tegevusplaan täidetud.

  Marko tegeleb fotograafia ja loodusturismiga. Ta on tõeline Eesti maastike, küngaste ja muude huvitavate kohtade spetsialist.
 • Raimo Tõnissoo

  Külastusjuht
  E-posti aadress: raimo@vabamu.ee
  Raimo ülesanneteks ja hea tuju põhjuseks on piletite müük, näituste tutvustamine, kohvikus teenindamine ning üleüldine klientidele meeldiva elamuse pakkumine.

  Raimo hing toitub teravuste tekitamisest. Seda sõna otsest mõttes. Mees tegeleb aiandusega, just teravate piparde kasvatamine ja aretus on tema leivanumber. Elus peab vürtsi olema! Samuti peab Raimo olema kursis lähiajaloo raamatutega.
 • Rain Seppel

  Külastusjuht
  E-posti aadress: rain@vabamu.ee
  Rain hoolitseb selle eest, et KGB vangikongide külastus oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.

  Rain vaatab ilma – kui ilm on ilus, siis hüppab sadulasse, ja läinud ta ongi. Kimab jalgrattal seitsme tuule poole. Kui tekib rohkem vaba aega, siis mõtiskleb ning loeb ajaloost ja ühiskonnast ja nende omavahelistest seostest.

 • Sander Altrov

  Külastusjuht
  E-posti aadress: sander.altrov@vabamu.ee

  Sanderi ülesanneteks ja naeratuse põhjuseks on piletite müük, näituste tutvustamine, kohvikus teenindamine ning üleüldine klientidele meeldiva elamuse pakkumine.

  Sander naudib väga reisimist, et näha teisi kultuure ja maastikke. Eestis olles meeldib Sanderile tööd teha, sõita sõpradega mööda kodumaad ringi või käia trennis. Sander on alati huvitatud nii ajaloost, psühholoogiast kui ka muusikast.

 • Ulla Juske

  Külastusjuht-programmispetsialist
  E-posti aadress: ulla@vabamu.ee

  Ulla tegeleb muuseumi külastajatega piletikassas ja kohvikus ning tema südamel on, et igal külalisel ja kolleegil oleks alati hea tuju. Lisaks viib ta muuseumis läbi haridusprogramme ning giidituure.

  Ulla on ka kunstnik, kelle peamiseks väljundiks on video- ning installatsioonikunst. Peale kunsti meeldib talle lugeda, kinos käia ning metsas joosta. 
 • Kerstin Hallik

  Müügi- ja turundusspetsialist
  E-posti aadress: kerstin@vabamu.ee

  Kerstin vastutab Vabamu brändi rakendamise eest, hoiab lippu kõrgel ka sotsiaalmeedia vahendusel ning arendab kliendisuhteid nii toodete kui teenuste müümisel.

  Kerstinile meeldib muusika ja joonistamine, võib öelda ka muusika joonistamine. Seetõttu illustreerib ta noote, plaate ja teinekord ka kontserte. Õhtuti võib Kerstinit leida spordihallist, lae alt, kus talle meeldib unustada end ja kogu maailma Flygrossingu trikke tehes ja saltosid visates.

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.