Kontakt

Võta meiega ühendust

Meie muuseumi meeskond on arvult väike, aga hingelt suur. Usume koostöösse ja teame, et lähiajaloo lood aitavad meil luua parema homse. Võta meiega julgelt ühendust, et teha seda koos.

Meeskond

 • Aimar Anderson

  Haldusspetsialist
  E-posti aadress: aimar@vabamu.ee
  Aimari töö on muuseumi tugisüsteemide ja -teenuste korraldamine ning igapäevase majandamisega seotud küsimuste lahendamine.

  Aimari kireks on matkamine ja fotograafia. Nende kahe lemmiktegevuse kõrvalt leiab ta ka aega tegeleda potipõllundusega ning katsetab veinipruulimist kodumaistest aiasaadustest. Lisaks meeldib Aimarile tegeleda kulinaariaga, et ikka oleks, mille kõrval oma veine nautida.
 • Aive Peil

  Programmijuht
  E-posti aadress: aive@vabamu.ee
  Aive on muuseumis õppealajuhataja eest. Tema juhtida ja vastutada on kõik, mis on seotud haridusega: muuseumitunnid, õppematerjalid, giidituurid, harivad elamused jne.

  Puhkehetkedel vaatab Aive kunsti ja teeb tervisesporti, loeb ning armastab tihti kinos käia.
 • Karen Jagodin

  Tegevdirektor ja juhatuse liige
  E-posti aadress: karen@vabamu.ee
  "Mul on au juhtida Vabamut. Meie missioon mõista ja teadvustada meie lähiajalugu ning seeläbi hoida meie vabadust on nüüd tähtsam kui iial varem. Ukrainas sündinud muuseumi rajaja Olga Kistler-Ritso pidi ka ise Eestist põgenema ja tema saatus kõnetab kõiki eestimaalasi ilmsete paralleelide kaudu. Pean oluliseks Vabamusse tuua rohkem noori, sest on oluline, et ka vabas Eestis sündinud ja kasvanud noored mõistaksid, kui habras vabadus tegelikult on, ja et seda ei saa võtta iseenesestmõistetavana."

  Kareni suurim energiaallikas on tema lapsed, nende juttudest ja seiklustest võiks ka strateegiadokumente koostada. Aga Karenil meeldib ka kajakiga merd murda või seljakotiga maailma piirile rännata. Igapäevaselt aitavad tal pead tühjendada jooga ja raamatud.
 • Liina Koitla

  Vanemkülastusjuht ja rendisündmuste koordinaator
  E-posti aadress: liina@vabamu.ee
  Liina tegeleb sellega, et kõik suuremad ja väiksemad rendisündmused majas toimuksid valatult. Samuti hoiab ta silma peal külastusjuhtide tööl ning vaatab, et muuseumi poes oleks alati olemas head kirjandust ning kohvikus pakuksime maitsvat kohvi.
  Liina silkab suvel kultuurifestivalide ja kodupargi tenniselaua vahet. Talvel leiab teda kinost, teatrist või sõprade juurest lauamänge mängimas.
 • Lisanna Kinkar

  Büroojuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: lisanna@vabamu.ee

  Lisanna hoiab silma peal töökeskkonnal, töövahenditel ja dokumentidel. Ta toetab meeskonna omavahelist kommunikatsiooni ja tagab vastused muuseumile tulnud päringutele. Korraldab meeskonnale sündmuseid ja koosolekuid. Haldab muuseumi kodulehte. Toetab sisekommunikatsiooni.


  Lisanna top-2: tass head kohvi ja üks ootamatult siiras, aga veidi irooniline nali. Puhkab töönädalast metsas, teinekord korjab seeni ja marju ning üle kõige meeldibki talle värskest toorainest süüa teha. Lisanna meeled ei ütle ära ka ühest tantsust, heast muusikapalast või sügavast väärtfilmist.
 • Maarja Tinn

  Vabamu ratastel kuraator-projektijuht (lapsehoolduspuhkusel)
  E-posti aadress: maarja@vabamu.ee

  Maarja kureerib Vabamu ratastel programmi ja viib meie näitused üle Eesti rändama. Ta on kaasahaarav ja pühendunud haridusuuendaja, kes aitab rääkida lähiajaloo huvitavatest seikadest kõigile põleval viisil.  


  Maarja on sündinud lugude jutustaja, ta peab lugu heast huumorist ning hoiab silma peal ühiskonnas toimuval.

 • Marko Poolamets

  Juhatuse liige
  E-posti aadress: marko@vabamu.ee
  Marko on alati hea nõu ja abiga muuseumile toeks. Ta vaatab, et kõik paberid oleksid korrektsed ja tegevusplaan täidetud.

  Marko tegeleb fotograafia ja loodusturismiga. Ta on tõeline Eesti maastike, küngaste ja muude huvitavate kohtade spetsialist.
 • Piret Karro

  Kuraator – näituste juht 
  E-posti aadress: piret@vabamu.ee

  Piret seisab selle eest, et meie majades toimuksid sisukad näitused, ühiskonda kõnetavad üritused ja koos oluliste sihtgruppidega loodud projektid. Ta kaasab koostöösse inimesi ja organisatsioone nii meilt kui mujalt.


  Muul ajal käib hea meelega teatris ja kinos, joogas ja jooksmas. Veel parema meelega on ta kodus diivanil, hea raamat kaisus.

 • Raimo Tõnissoo

  Külastusjuht
  E-posti aadress: raimo@vabamu.ee
  Raimo ülesanneteks ja hea tuju põhjuseks on piletite müük, näituste tutvustamine, kohvikus teenindamine ning üleüldine klientidele meeldiva elamuse pakkumine.

  Raimo hing toitub teravuste tekitamisest. Seda sõna otsest mõttes. Mees tegeleb aiandusega, just teravate piparde kasvatamine ja aretus on tema leivanumber. Elus peab vürtsi olema! Samuti peab Raimo olema kursis lähiajaloo raamatutega.
 • Rain Seppel

  Külastusjuht
  E-posti aadress: rain@vabamu.ee
  Rain hoolitseb selle eest, et KGB vangikongide külastus oleks huvitav ja mõtlema panev ning et iga külastaja tunneks end hästi.

  Rain vaatab ilma – kui ilm on ilus, siis hüppab sadulasse, ja läinud ta ongi. Kimab jalgrattal seitsme tuule poole. Kui tekib rohkem vaba aega, siis mõtiskleb ning loeb ajaloost ja ühiskonnast ja nende omavahelistest seostest.

 • Sander Altrov

  Rändnäituse projektijuht
  E-posti aadress: sander.altrov@vabamu.ee

  Sanderi ülesandeks on Vabamu rändnäituste müük erinevatele huvilistele ning nende transport ja paigaldus. 

  Sander naudib väga reisimist, et näha teisi kultuure ja maastikke. Eestis olles meeldib Sanderile tööd teha, sõita sõpradega mööda kodumaad ringi või käia trennis. Sander on alati huvitatud nii ajaloost, psühholoogiast kui ka muusikast.

 • Ede Schank Tamkivi

  Nova tootejuht
  E-posti aadress: ede@vabamu.ee

  Ede on viimased viis aastat tegelenud erinevate haridusprojektidega ning lükkab nüüd Vabamus käima uut noorteliikumist. Esimese projektina lükkas ta hoo sisse uuele sõnausele, mille eesmärgiks on asendada võõrapärased digiterminid ilusate eestikeelsete sõnadega.


  Kuna hariduselt on Ede ajakirjanik ja antropoloog, siis meeldib talle lugeda, kirjutada ja lugusid jutustada. Vaimseid pingeid maandab maa-, aia- ja kudumistööga.

 • Agnes Kaasik

  Külastusjuht-programmispetsialist
  E-posti aadress: agnes@vabamu.ee
  Agnes tegeleb muuseumi külastajatega piletikassas ja kohvikus ning tema südamel on, et igal külalisel ja kolleegil oleks alati hea tuju. Lisaks viib ta muuseumis läbi haridusprogramme ning giidituure.
 • Nikolai Ostašov

  Nova sisujuht
  E-posti aadress: nikolai@vabamu.ee
 • Kadri Paju

  Vabamu-Stanfordi ja rahvusvaheliste projektide juht
  E-posti aadress: kadri.paju@vabamu.ee

  Kadri arendab Vabamu ja Stanfordi ülikooli koostööd ning toetab Stanfordist tulevaid tudengeid ja akadeemikuid. Lisaks loob ta Stanford-Eesti koostöö programmi ning otsib koostööpartnereid nii Eestist kui ka mujalt Baltikumist.

  Kadrile meeldib Eestimaa kaunist loodust avastada, matkamas käia ja fotograafiaga tegeleda.


 • Elina Koitla

  Külastusjuht
  E-posti aadress: elina@vabamu.ee
  Vabal ajal on Elina peamine tegevus muusika kuulamine ning uute žanrite avastamine. Halva ilmaga sisustab Elina oma vaba aega joonistamise, maalimise või fantaasiaraamatutega ning ilusa ilmaga jalutamisega. 
 • Liisi Rannast-Kask

  Peavarahoidja
  E-posti aadress: liisi@vabamu.ee
 • Helery Piir

  külastusjuht
  E-posti aadress: helery@vabamu.ee