Tutvustus
Muuseumitund “2 lugu, 2 paika – meelte rännak ajalukku” on ennekõike mõeldud vaimsete erivajadustega ja õpiraskustega õpilastele, kellega koos arutleme, mis on ajalugu ja miks me ajalugu õpime. Eesti lähiajaloo paremaks mõistmiseks võtame ette ajarännaku 1941. ja 1944. aastasse, kus räägime 14-aastase Hansu ja Urve loo kaudu küüditamisest ja suurpõgenemisest.
Lugude ilmestamiseks kasutame nägemis-, kuulmis-, kompimis- ja haistmismeelt. Rännakul avastame, mida pakkis Hans küüditamiseks kaasa ja milline nägi tema kodu välja kaugel Siberis. Emotsioonikaartide abil aruteleme, mida võis tunda Urve, kui ta pidi ette võtma ette põgenemisteekonna vabasse maailma ja millised katsumused teda teekonnal ning uues elukohas ees ootasid. Tunni kokkuvõttes mõtiskleme, kas ja milliseid sarnasusi on Hansu ja Urve lugudes võrreldes tänapäeva noorte lugudega nii Eestis kui mujal. Sihtrühm: erivajadusega ja õpiraskustega õpilased.
Sihtrühm: I ja II kooliaste; vaimsete erivajadustega või õpiraskustega õpilased
Keeled: eesti keel
Kestus: 60 min
Grupi suurus: 5–12 õpilast
Tellimine: broneering@vabamu.ee
Muuseumitund töötati välja Erasmus+ projekti “I am” raames.
NB! Vabamu on liitunud Kultuuriministeeriumi toetusmeetmega Kultuuriranits, mis jõustab tundide korraldamist väljaspool kooliruume. Kultuuriranitsa rahaline meede hõlmab põhikooli 1.–9. klasse, et iga selles vanuses õppiv noor saaks minimaalselt ühe kultuurikogemuse õppeaastas.