Erivajadustega külastaja Vabamus

Photo

Ratastoolis külastaja


Ratastoolis külastaja saab Vabamus liigelda saatja kaasabita. Ühelt korruselt teisele saab liftiga ja tasapindade ühendamiseks on kaldteed. Kuna paljud ruumid on väikesed, sobib paremini väiksema raamiga ratastool. Muuseumis on kitsam ratastool olemas. Muuseumi esimesel korrusel on invatualett ja muuseumi kõrval invaparkimiskoht.


Vaegkuuljad ja kurdid


Vaegkuuljatel ja kurtidel on võimalik näitusega tutvuda e-giidi transkriptsiooni abil ja lugeda museaale tutvustavaid tekste. Kuulmispuudega külastajate rühmad on oodatud osalema ekskursioonidel ja muuseumitundides koos oma viipekeeletõlgiga.

Vaegnägijad ja pimedad

Olenevalt nägemispuudest on muuseumi võimalik külastada kas iseseisvalt või saatjaga. Nii nagu tavakülastajale on ka pimedatele toeks e-giid. Ent lisaks ka pimedate teerada ja taktiilne kaasaskantav majaplaan. Ruumid on valdavalt hämarad, ent kasutatud on kontrastseid ruumisilte ja viitasid. E-giidi lugemistekstid on valges kirjas mustal taustal. Juhtkoeraga külastamine on lubatud. Lisateenusena on võimalik ette tellida muuseumi kirjeldustõlkega ekskursiooni e-maili teel broneering@vabamu.ee või telefonil 6680250.

Ruumide kirjeldused tekstina

Maja sisehoov ja sissepääs majja

Näituse teemaruumid


Kirjeldustõlked koostas Kadrian Allika

Kirjeldustõlgete konsultant oli Sülvi Sarapuu