Uudised

Vabamu aitab ukrainlasi

See, mis toimub Ukrainas on kirjeldamatult kurb. Inimesed peavad jätma oma kodud ja lähedased ning põgenema võõrsile. Eesti ja eestlased teevad ukrainlaste abistamiseks palju, kuid turvatunde ja üksteise hoidmiseks on oluline, et tulijatel tekiks võimalus ka koos käia, rääkida oma keelt ning vahetada infot. Meie eestlastena teame, kui oluline see on, sest me teame, mida tähendab põgenemine, kaasas vaid väike kotike ning elu võõrsil võõraste seas.

💙 Ruumid pagulastele

Seetõttu pakume koostöös Eesti Pagulasabiga programmi #minuadapter raames põgenikele võimalust tulla Vabamusse ning osaleda järgneva aasta jooksul erinevatel üritustel ja koolitustel. Nii saame aidata neil siinse eluga paremini ja kiiremini kohaneda. See on vähim, mida teha saame.

💛 Ukrainlased pääsevad Vabamusse tasuta

Vabamu pakub võimalust ukrainlastele võimalust külastada Vabamut tasuta. Sissepääsuks on vajalik esitada kodakondsuse tõend.

 

Vabamu püsiekspositsioon tutvustab läbi inimeste isiklike lugude Eesti ajalugu okupatsiooniaja algusest kuni taasiseseisvumiseni ning keskendub vabaduse hoidmisele ning selle tähtsusele.

 

Vabamus on avatud näitus „Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“, mis avab mängulisel ja kaasaegsel moel Eesti e-eduloo tagamaad ning räägib, kuidas ühest väikesest põllumajandusriigist sai edukas e-riik.

 

Vabamu on avatud kolmapäevast pühapäevani, kell 11-18.