Uudised

Paneeldiskussioon Ukraina sõjast

Paneelidiskussioon „Venemaa sõda Ukrainas: mis on kaalul ja mida me peaksime ette võtma?“

 

Stanfordi ülikooli raamatukogude ja Vabamu vestlussarja Global Conversations raames toimus eelmine nädal Stanfordis paneelidiskussioon „Venemaa sõda Ukrainas: mis on kaalul ja mida me peaksime ette võtma?“. Arutelust võtsid osa Eesti suursaadik USA-s, Kristjan Prikk ja Stanfordi ülikooli teadlased Rose Gottemoeller (Freeman Spogli Rahvusvaheliste Uuringute Instituudi lektor) ning  Steven Pifer (Brookingsi institutsiooni mitteresidendist vanemteadur).

 

Sõda Ukrainas on saanud Euroopa julgeolekureaalsuse ümberhindamise ajendiks, sest me näeme, et ääretult julm ja ulatuslik sõda keset Euroopat on võimalik.
Mis on selle sõja tähendus ja mida võiksid sellest õppida USA strateegid ja poliitikakujundajad? Millised on laiemad tagajärjed USA riiklikele, sh ka Vaikse Ookeani piirkonna julgeolekuhuvidele? Kuidas on allianss pärast sõja algust Ukrainat toetanud? Milline on soovitav sõja lõpp ja kuidas selleni jõuda? Need on küsimused, millele otsitakse arutelus vastuseid.

 

Salvestus on järelvaadatav SIIN.

Global Conversations on Vabamu ja Stanfordi ülikooli raamatukogude koostöös korraldatav kõneluste, loengute ja seminaride sari, mille eesmärk on jagada teadmisi vabaduse säilitamise eelistest ja väljakutsetest ning tugevdada rahvusvahelisi suhteid – selleks, et Eesti poleks enam kunagi üksi. Vabamu rahvusvaheliste tegevuste alla kuuluvad peale vestlussarja veel Eesti edulugu tutvustavad programmid, Vabamu kogude tutvustamine väljaspool Eestit ja õpilaste ning teadlaste vahetusprogrammid Stanfordi ülikooliga.