Sündmused

Tallinna Vanalinna Päevad

12.–15.08.21

39. Tallinna Vanalinna Päevad „Lood ja legendid” toimuvad sel aastal 12.–15. augustil. Lisaks põnevatele näitustele, kutsume sel aastal avastama ka vanalinna hooneid ja paiku, mis on seotud Nõukogude okupatsiooni ning laulva revolutsiooniga.  

Kokku on meie selle aasta programmis kolm temaatilist ringkäiku, millest üks on kirjeldustõlkega ning mõeldud pimedatele ja vaegnägijatele. Teisel ringkäigul tutvume majadega, mille uhkete fassaadide taga on peidus lood nõukogudeaegsetest repressioonidest, aga ka vabaduseihast totalitaarse ühiskonna kiuste. Kolmas on pühendatud Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäevale ning keskendub lugudele sündmustest, mis aitasid taastada vabadust, millest olime 1940. aastal ilma jäänud. Õueringkäigud on osalejatele tasuta, kuid eelregistreerimisega. Registreerimisvormi leiad ajakava lõpust.Ajakava

 

Neljapäev, 12. august

  • Kell 10.0019.00 rändnäitus “Taasisesesvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust” Vabaduse väljakul.
  • Kell 14.00 demokraatiatrennid rändnäitusel. Läbiviijaks on vabakonna aktivistid ja MTÜ Demokraatiatrenn treenerid Teele Pehk ja Maiu Lauring. Vaata tutvustavat videot
  • Kell 17.30  kaasav arutelu rändnäitusel. Teemal „Minu ehitatud Eesti“ arutletakse kohaliku elu oluliste probleemide üle kodaniku vaatest, keskendudes seekord hariduse teemadele. Eesmärk on kaardistada, millised on Harjumaal õppimise ja enese arenduse väljakutsed, sh ka huvitegevus ja täiendõpe ning mõelda, kuidas inimesed ise nende lahendamisse panustada saavad. 


Reede, 13. augustLaupäev, 14. august


  • 11.0012.30 kirjeldustõlkega lähiajaloo ekskursioon vanalinnas. Ekskursioon algab Jaani kiriku eest.

Tuur on mõeldud eelkõige pimedatele ja vaegnägijatele ning nende saatjatele.

  • 14.0015.00 eestikeelne ringkäik “Vabaduse ja taastamise radadel”. Ringkäik algab Vabamu eest.
  • 16.0016.20 kirjanduslik rännak “Krossi kirjanduslikud kohvikud” KGB vangikongides.
  • 18.30 ingliskeelne ringkäik "Nõukogude aja jäljed vanalinnas" JÄÄB ÄRA! 
  • 20.0021.30 eestikeelne ringkäik “Nõukogude aja jäljed vanalinnas”. Ringkäik algab KGB vangikongide eest.


Laupäeval on KGB vangikongid on avatud kella 23.00-ni.Pühapäev, 15. augustKõik ringkäigud on tasuta, kuid eelregistreerimisega.


Registreeri siin:

Email again: