Sündmused

Vabamu ja Draamateatri ühiskülastus kooligruppidele

👉 Koostöös Draamateatriga pakume kooligruppidele võimalust külastada Vabamut ja Draamateatri lavastust „Samad sõnad, teine viis“ soodustingimustel.


Etenduse eel saab osaleda Vabamus temaatilistel ekskursioonidel Vabamu püsinäitusel või taasiseseisvumisega seotud paikades Tallinna vanalinnas.

👉 Broneerides teatrikülastuse koos muuseumikülastusega, on teatripilet ning Vabamu ekskursioonid soodushinnaga. Mõlemad broneeringud on vaja teha eraldi.


🔷 Vabamu

Ekskursioon „Iseseisvuse taastamine ja vabaduse valikud“ viib osalejad Vabamu püsinäituse teemaruumi „Taastamine“, „Vabadus“ ja ajutisele näitusele Eesti e-eduloost, vaadeldes lugude põhjal iseseisvuse taastamise protsessi üksikisiku vaatenurgast.

Hind: 4 € õpilane (kuni 25 inimest), saatjad tasuta. Kestus 60 min.

Ekskursioon Tallinna vanalinnas „Vabaduse ja taastamise radadel“. Otsime üles paigad ja kohad, mis on seotud eestlaste iseseisvuse taastamise ja hoidmisega. Arutleme vabadust toonud ja vabadust hoidvate institutsioonide ning sündmuste rolli üle minevikus ja tänapäeval. Juttu tuleb Hirvepargi sündmustest, Interrinde meeleavaldusest, barrikaadide rajamisest Toompeale, Eesti vabaduse eest võidelnud poliitikutest ja tavakodanikest, nende väärtustest ja tõekspidamistest.

Hind: 35€ kooligrupp (kuni 30 inimest, saatja tasuta). Kestus 60 min.

👉  Ekskursiooniaja kokkuleppimine ja muuseumipiletid: broneering@vabamu.ee, tel 668 0250.  

🔷 Draamateater

Piret Jaaks/Mari-Liis Lill lavastus „Samad sõnad, teine viis“ Loe lisaks ja vaata mängukava.
Lavastuse lähtepunktiks on Eesti taasiseseisvumisega seotud sündmused ja vastasseisud, kuid käsitletakse ka tänapäevaseid teemasid.


👉 Teatripilet 18 € (tavahind õpilasele 20 €). Piletite broneerimine: elen.jaaska@draamateater.ee, tel 683 1413. Etenduste kuupäevad