Sündmused

Kuidas mäletada nõukogude aega?

24.11 kell 18 toimub Vabamus Uku Lemberi kuraatorituur püsinäituse ENSV teemaruumis. 


Tuuril arutletakse milliste keeruliste valikute ees seisid tavalised inimesed hilisnõukogudeaegses ühiskonnas, mida tähendas vastupanu totalitaristlikule režiimile ja kuidas tollased kogemused riigiaparaadiga meid siiamaani mõjutavad?
Veel räägitakse sellest, mida tuleks teada mineviku kohta, et mõista lahendusi tänapäevastele probleemidele? Tuuril on võimalus kuraatorilt küsimusi küsida ja arutelu endale huvitavale teemale suunata.

Uku Lember on Vabamu püsinäituse üks kuraatoritest ja Humanitaarteaduste instituudi direktor. Ajaloolasena on tema uurimisteemadeks Nõukogude Liidu ajalugu, mälupoliitika ja rahvuslus. Tema doktoritöö teemaks olid nõukogudeaegsed eesti-vene segaabielud (eluloointervjuude põhjal). Hiljuti on ta tegelenud pereajaloo ja muutlike mälestustega sõjalise konfliktiaegses Ukrainas.
 
Tuuril saab osaleda muuseumipiletiga, täispilet 11.- ja sooduspilet 7.- (õpilased, tudengid, pesionärid, õpetajad). Soovitame kohale tulla varem, sest sama piletiga saab tutvuda kõigi muuseumi näitustega.

Vabamu asub aadressil Tallinn, Toompea 8b.