Sündmused

Sten Tamkivi tuur e-eduloo näitusel

14.01, kell 13 ootame kõiki huvilisi Vabamusse, kus tuntud ettevõtja ja investor Sten Tamkivi viib läbi ekskursiooni näitusel "Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks" ning räägib Eesti e-edulooga seotud lugusid ja mälestusi ning arutleb meie digiriigi tuleviku üle.

 
NB! Algselt tuuri vedama pidanud Toomas Hendrik Ilves on kahjuks haigestunud.

 

Sten Tamkivi on Eesti ettevõtja ja investor, kes tegutseb peamiselt infotehnoloogia valdkonnas.

 

Ta on olnud aktiivne osaline Eesti tehnoloogiasektori arengut saatvas ühiskondlikus diskussioonis, mis puudutab tarkade töökohtade loomise soodustamist, reaalainete ja arvutiteaduste hariduse edendamist, välistalentide meelitamist Eestisse ja ühiskonna suuremat avatust ja tolerantsi. Ta on olnud ka Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese nõunik, juhtinud Eesti IT Akadeemia juhtkomiteed ning kuulunud IT ja Telekomifirmade Liidu juhatusse.

 

Aastatel 2005–2012 oli ta Skype juht ning pärast sellelt kohalt lahkumist lõpetas Tamkivi Stanfordi ülikooli ärikooli magistriprogrammi Californias. Täna tegeleb ta peamiselt investeerimisega uutesse ja potentsiaalikatesse tehnoloogiaettevõtetesse.

 

Sten Tamkivi on ka Vabamu nõukogu liige.

 

Eesti e-eduloo näitus „Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“ on Vabamus avatud 15. jaanuarini.  Seega sel nädalavahetusel saab näitust veel viimaseid päevi vaatama tulla.