Sündmused

"Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust" Tartus

3.–5.09.2021
3.–5. septembrini oleme Tartus. Telk asub Keskpargis Küüni tänaval. Näitus on avatud reedel 11–20, laupäeval 11–20 ja pühapäeval 11–19.

Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning igale vanusegrupile mõeldud näitus jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja mõtestab lahti vabaduse tähenduse. Ühtlasi saab näituse kaudu heita pilgu viimase 30 aasta sündmustele eluolus, poliitikas, popkultuuris, muusikas, keele arengus jne. Väljapaneku ühe osa moodustavad eraisikute saadetud fotod nende tähtsündmustest viimase 30 aasta jooksul.

Demokraatiatrenn
Toimub 4.09 kell 14.00.

Demokraatiatrenn on lõbus ja igale vanusele sobilik programm, mida juhendab Arvamusfestivali üks eestvedajatest ja MTÜ Demokraatiatrenn treener Maiko Kesküla.

Trennis tugevdatakse n-ö kaasatõmbamise musklit, mis annab jõu tuua rohkem inimesi oma ideede ja algatuste juurde ning oskuse ja julguse olla toeks teistele nende ideede elluviimisel. Trenni tutvustav video.

Arutelu "30 aastat vaba kultuuri: teatri roll iseseisvas Eestis“ 
Toimub 4.09 kell 12.

MTÜ Eesti Väitlusselts kutsub näitusekülastajaid arutlema teemal "30 aastat vaba kultuuri: teatri roll iseseisvas Eestis“. Arutlevad: Hedi-Liis Toome ja Katrin Nielsen.


Näitus ootab ka väikeseid külastajaid - selle jaoks on eraldi lastenurk, kus saab vaadata värskelt valminud Piip ja Tuut videot, panna proovile oma teadmised ja tegeleda käeliste tegevustega!


Näituse edasine teekond:

  • Rapla / Festival Särin / 11.–12. september


  • Näitus on külastajatele tasuta.

    Projekti rahastavad EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga, Riigikantselei, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Kultuurkapital.