Sündmused

"Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust" Tallinna Vanalinna Päevadel

Alusta kirjutamist...
Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning igale vanusegrupile mõeldud näitus jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja mõtestab lahti vabaduse tähenduse. Ühtlasi saab näituse kaudu heita pilgu viimase 30 aasta sündmustele eluolus, poliitikas, popkultuuris, muusikas, keele arengus jne. Väljapaneku ühe osa moodustavad eraisikute saadetud fotod nende tähtsündmustest viimase 30 aasta jooksul.

Lisategevusteks erinevates paikades on MTÜ Demokraatiatrenn poolt läbi viidavad demokraatiatrennid. Vabamu tegevjuht Keiu Telve: “Demokraatiatrenn on lõbus ja igale vanusele sobilik programm, mille abil tugevdatakse demokraatia harjutamiseks ja arendamiseks vajalikke "lihaseid”, mis aitavad meid kodaniku rollis enesekindlamalt tunda.”

Kell 14 toimub lühike ja kaasahaarav demokraatiatrenn! Läbiviijaks on vabakonna aktivistid ja MTÜ Demokraatiatrenn treenerid Teele Pehk ja Maiu Lauring.

Tutvustav video:
Kell 14 toimuva trenni teemaks on kaasatõmbamine. Muutus algab alati ühest inimestest, üksi ei jõua aga kaugele. Mida suuremat muutust soovime või mida keerulisemat probleemi lahendame, seda enam on teisi kampa vaja! Kaasatõmbamise muskel annab jõu tuua rohkem inimesi oma ideede ja algatuste juurde, aga ka oskuse ja julguse olla toeks teistele nende ideede elluviimisel.

Kell 17.30 toimub kaasav arutelu teemal „Minu ehitatud Eesti“, milles arutletakse kohaliku elu oluliste probleemide üle kodaniku vaatest, keskendudes seekord hariduse teemadele. Eesmärk on kaardistada, millised on Harjumaal õppimise ja enese arenduse väljakutsed, sh ka huvitegevus ja täiendõpe ning mõelda, kuidas inimesed ise nende lahendamisse panustada saavad. 

Näitus ootab ka väikeseid külastajaid - selle jaoks on eraldi lastenurk, kus saab vaadata värskelt valminud Piip ja Tuut videot, panna proovile oma teadmised ja tegeleda käeliste tegevustega!


Näituse edasine teekond:

  • Paide / Arvamusfestival / 13.–15. august
  • Narva / 20.–22. august
  • Kallaste / Kallaste kala- ja sibulalaat / 28. august
  • Tartu / 3.–5. september
  • Rapla / Festival Särin / 11.–12. september


  • Näitus on külastajatele tasuta.

    Projekti rahastavad EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga, Riigikantselei, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Kultuurkapital.  


    Leia sündmus Facebookist.