Sündmused

"Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust" Paides

13.–14.08.2021
13. ja 14. augustil oleme Paide Arvamusfestivalil. Telk asub Paide Vallimäel. Näitus on avatud reedel 11 –20 ja laupäeval 11–19. 

Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning igale vanusegrupile mõeldud näitus jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja mõtestab lahti vabaduse tähenduse. Ühtlasi saab näituse kaudu heita pilgu viimase 30 aasta sündmustele eluolus, poliitikas, popkultuuris, muusikas, keele arengus jne. Väljapaneku ühe osa moodustavad eraisikute saadetud fotod nende tähtsündmustest viimase 30 aasta jooksul.

Lisategevusteks erinevates paikades on MTÜ Demokraatiatrenn poolt läbi viidavad demokraatiatrennid. Vabamu tegevjuht Keiu Telve: “Demokraatiatrenn on lõbus ja igale vanusele sobilik programm, mille abil tugevdatakse demokraatia harjutamiseks ja arendamiseks vajalikke "lihaseid”, mis aitavad meid kodaniku rollis enesekindlamalt tunda.”

Demokraatiatrenn toimub laupäeval, 14. augustil kell 13!

Näitus ootab ka väikeseid külastajaid - selle jaoks on eraldi lastenurk, kus saab vaadata värskelt valminud Piip ja Tuut videot, panna proovile oma teadmised ja tegeleda käeliste tegevustega!


Näituse edasine teekond:

  • Narva / 20.–22. august
  • Kallaste / Kallaste kala- ja sibulalaat / 28. august
  • Tartu / 3.–5. september
  • Rapla / Festival Särin / 11.–12. september


  • Näitus on külastajatele tasuta.

    Projekti rahastavad EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga, Riigikantselei, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Kultuurkapital.