Sündmused

"Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust" Narvas

20.–21.08.2021
20. ja 21. augustil oleme Narvas. Telk asub Narva linnuse sisehoovis. Näitus on avatud reedel 10–20 ja laupäeval 11–19.

Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning igale vanusegrupile mõeldud näitus jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja mõtestab lahti vabaduse tähenduse. Ühtlasi saab näituse kaudu heita pilgu viimase 30 aasta sündmustele eluolus, poliitikas, popkultuuris, muusikas, keele arengus jne. Väljapaneku ühe osa moodustavad eraisikute saadetud fotod nende tähtsündmustest viimase 30 aasta jooksul.

Lisategevusteks erinevates paikades on Eesti Väitlusseltsi poolt juhitavad arutelud kohalike elanikega ning MTÜ Demokraatiatrenn poolt läbi viidavad demokraatiatrennid. Vabamu tegevjuht Keiu Telve: “Demokraatiatrenn on lõbus ja igale vanusele sobilik programm, mille abil tugevdatakse demokraatia harjutamiseks ja arendamiseks vajalikke "lihaseid”, mis aitavad meid kodaniku rollis enesekindlamalt tunda.”

Näitus ootab ka väikeseid külastajaid - selle jaoks on eraldi lastenurk, kus saab vaadata värskelt valminud Piip ja Tuut videot, panna proovile oma teadmised ja tegeleda käeliste tegevustega!


Näituse edasine teekond:

  • Kallaste / Kallaste kala- ja sibulalaat / 28. august
  • Tartu / 3.–5. september
  • Rapla / Festival Särin / 11.–12. september


  • Näitus on külastajatele tasuta.

    Projekti rahastavad EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga, Riigikantselei, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Kultuurkapital.