Sündmused

"Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust" Kuressaares

6. ja 7. augustil oleme rändnäitusega Kuressaare Merepäevadel! Telk asub Raiekivi sääre melualal! Näitus on avatud reedel kell 10–20 ja laupäeval kell 10–18.

Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning igale vanusegrupile mõeldud näitus jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja mõtestab lahti vabaduse tähenduse. Ühtlasi saab näituse kaudu heita pilgu viimase 30 aasta sündmustele eluolus, poliitikas, popkultuuris, muusikas, keele arengus jne. Väljapaneku ühe osa moodustavad eraisikute saadetud fotod nende tähtsündmustest viimase 30 aasta jooksul.

LISATEGEVUSED!
💥7.augustil kell 14 demokraatiatrenn. Läbiviija MTÜ Demokraatiatrenn. Vaata trenni tutvustavat videot
💥 7.augustil kell 15 kaasav arutelu teemal „Minu ehitatud Eesti“, milles Eesti Väitlusseltsi eestvedamisel arutletakse kohaliku elu oluliste probleemide üle kodaniku vaatest, keskendudes Saaremaal õppimise ja enesearenduse väljakutsetele ning sellele, kuidas ühiselt neid väljakutseid lahendada. Arutelu modereerib Helery Maidlas.
💥 Lastenurk väikestele külastajatele, kus saab vaadata värskelt valminud Piip ja Tuut videot, panna proovile oma teadmised ja tegeleda käeliste tegevustega!

Näituse edasine teekond:

 • Tallinn / Vanalinna päevad / 12. august
 • Paide / Arvamusfestival / 13.–15. august
 • Narva / 20.–22. august
 • Kallaste / Kallaste kala- ja sibulalaat / 28. august
 • Tartu / 3.–5. september
 • Rapla / Festival Särin / 11.–12. september


 • Näitus on külastajatele tasuta.

  Projekti rahastavad EMP toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga, Riigikantselei, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Kultuurkapital.    Leia sündmus Facebookist