Sündmused

Taasiseseisvumispäev Vabamus

20. augustil möödub 31 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. Sel päeval toimub mitmeid tegevusi nii Vabamus kui ka KGB vangikongides.

 

VABAMU (Toompea 8)

 

🔹 Kell 10–16 Eesti-teemaliste rinnamärkide meisterdamine. Heidame pilgu taasiseseisvumisaja sümbolitele ja otsime inspiratsiooni meie muuseumi kogudest.  

🔹 Kell 11–12 temaatiline ekskursioon “Vabaduse ja taastamise radadel” Tallinna vanalinnas. Osalemine muuseumipiletiga. Ekskursioon algab Vabamust.  


Vabaduse ringkäik sobib kõigile, kes tahavad kokku panna jalutamise ja ajaloo. Tallinna vanalinnas otsime üles paigad ja kohad, mis on seotud eestlaste iseseisvuse taastamise ja hoidmisega. Arutleme vabadust toonud ja vabadust hoidvate institutsioonide ning sündmuste rolli üle minevikus ja tänapäeval. Juttu tuleb Hirvepargi sündmustest, Interrinde meeleavaldusest, barrikaadide rajamisest Toompeale, Eesti vabaduse eest võidelnud poliitikutest ja tavakodanikest, nende väärtustest ja tõekspidamistest. 

🔹 Kell 13–14 Eero Epneri tuur püsinäitusel “Vabadusel ei ole piire”. Eero Epner on eesti kunstiteadlane ja dramaturg, kelle viljaka loometöö hulka kuuluvad ka Vabamu e-giidi tekstid, mis viivad külastaja kaasavale ja mõtisklevale rännakule lähimineviku radadel.  

🔹Kell 14 - kodutütarde õpituba.

 

Täispilet 5 € / sooduspilet 3 € / perepilet 11 €.

 

 KGB VANGIKONGID (Pagari 1)

 

🔹 Avatud näitus “Režiimivastane valgevene kunst”, mille on loonud Eesti opositsiooniliste valgevenelaste kogukond. Näitus koosneb kunstnike teostest, mis aitavad luua ettekujutuse Valgevenes toimuvatest repressioonidest.

 

Pilet - 2€.