Sündmused

Taasiseseisvumispäev Vabamus

20.08.2020
Tähista 20. augustil vabaduse võitu Vabamus!


20. augustil möödub 29 aastat Eesti taasiseseisvumisest. See ootusärev ja emotsionaalne hetk mil Eesti Vabariigi Ülemnõukogu võttis 69 poolthäälega vastu otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest, on veel paljudel meeles. Tookord kätte võidetud vabadust tuleb hoida ja selle taastamist tähistada. Tee seda koos meiega!


Sel päeval ootame kõiki huvilisi perepäevale, kus jagub põnevaid tegevusi kõigile. Avatud on mitmed töötoad, osaleda saab eriekskursioonidel, panna end proovile Vaiko Epliku muusikaviktoriinis ning tutvuda taas kätte võidetud vabaduse looga.


Pidupäeva puhul on sissepääs poole hinnaga!

Täispilet 5 € 

Sooduspilet 3 €

Perepääse 11 €Programm


  • 12.00 ja 14.00 temaatiline ekskursioon “Vabaduse ja taastamise radadel” Tallinna vanalinnas. Osalemine muuseumipiletiga. Ekskursioon kestab 60 minutit ja algab Vabamust. 12.00 eesti keeles ja 14.00 inglise keeles.

  • 12.00–14.00 Anna Lutteri töötuba, mille keskmes on teksa kui üks vabaduse sümboleid. Annaga koos meisterdame teksadest punutisi ja võtmehoidjaid.

  • 12.00–15.00 Vabamu Eesti-teemaliste rinnamärkide meisterdamine. Heidame pilgu taasiseseisvumisaja sümbolitele ja otsime inspiratsiooni meie muuseum kogudest.

  • 12.00–15.00 Tallinna Kodutütarde sõlmede tegemise õpituba

  • 16.00–18.00 Vaiko Epliku muusikaviktoriin, kus saab proovile panna teadmised taasiseseisvumisele kaasa aidanud muusikapalades. Viktoriin algab 16.00 ning osalemine toimub muuseumipiletiga. Oodatud on nii osalejad kui ka pealtvaatajad.

    Registreeri oma meeskond siin:

Email again:


  • Kogu päeva on avatud Vabamu kohvik, kus pakume nostalgilise maiguga head ja paremat.

Meie püsinäitusel "Vabadusel ei ole piire" saadab Sind põnev ja uuenduslik e-giid, mis viib kaasavale rännakule lähimineviku radadel. Meie teemaruum "Taastamine" räägib räägibki meie iseseisvuse taastamise lugu. Tule kuula, mida inimesed ligi 30 aasta tagusest ajast meenutavad!

Noorematele külastajatele oleme loonud spetsiaalse pere e-giidi, mis pälvis 2019. aastal muuseumihariduse edendaja auhinna. Peale e-giidi ootab lapsi näitusel avastamiseks palju muudki põnevat: harivad tegevusnurgad ning juhendav tegevusleht.

Tähistame taasiseseisvumise päeva ka Pagari tänaval asuvates KGB vangikongides. Kes tunneb huvi Pagari 1 hoone kirju mineviku vastu ning soovib teada saada hoone rollist omariikluse ajaloos, siis KGB vangikongid ootavad külastajaid 11.00–18.00. Sissepääs kõigile 2 €.

Leia sündmus Facebookist.

Kohtumiseni 20. augustil!
Anna Lutteri töötuba toetab:


Päise foto: Arno Tameri/Rahvusarhiiv/ERA.5000.1.13.25 (AIS)  
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.