Sündmused

Rändnäitus "Sinu, minu, meie riik" Haapsalus

8.–9.08.2020
Vabamu läheb Haapsallu!

Mis õigusega me siin riigis elame?

Mis õigusega me protestime, kui meid midagi häirib?

Mis õigusega saame võtta vastu otsuseid, teha valikuid ja vabalt elada?

 

See ongi meie õigus, põhiseaduslik õigus.

See on meie kohustus märgata, hoolida, seista enda eest ja avaldada arvamust kui näeme, et kellelegi tehakse liiga.

 

Need õigused, kohustused ja vastutus on meile peale pandud põhiseadusega – Eesti rahva tüvidokumendiga, mis on loonudki Sinu, minu ja meie riigi. Need on meie riigi aluskokkulepped, mille peale me iga päev ei mõtle.


Eesti Vabariigi põhiseaduse 100. ja taasiseseisvumise 30. aastapäeva puhul korraldab Vabamu üle-Eestilise rändnäituse „Sinu, minu, meie riik“, mis räägib igaühe õigustest ja ka vastutusest siin riigis elamisel. Ehkki igapäevaelus pole justkui põhjust selle peale mõelda, on põhiseadusel meie elu kujundamisel väga suur roll. Just see alusdokument määratleb meie põhiõigused ja vabadused, aga ka kohustused seoses mistahes ettevõtmiste ja toimingutega.


8. ja 9. augustil oleme Valge Daami päevade ajal Haapsalus, kultuurikeskuse ees, kus kõik huvilised saavad end proovile panna kodakondsuseksami tegemisel, lahendada ristsõna, saada teada, millisele riigile omane demokraatia sinu eelistustega kõige paremini sobib ning langetada keerukaid otsuseid inimesi, kultuuri ja keskkonda mõjutavates valikutes. Kas rajada hooldekodu, asutada väikesesse maakohta suurkanala või likvideerida hüdroelektrijaama pais? Kuidas otsustaksid sina? Õpi tundma oma riiki ja enda õigusi. Ainult nii saame seista iga inimese vabaduse ja võrdse kohtlemise eest.


Näitus on kõigile tasuta. 

Näitusel toimuvad ekskursioonid mõlemal päeval kell 12, 14, 16 ja 18.


Palun tulge näitust külastama üksnes siis, kui tunnete end täiesti tervena ning hoidke kaaskülastajatega vahet.Loe näituse ja järgmiste paikade kohta lähemalt siit.

Leia sündmus Facebookist.

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.