Sündmused

Peeter Rebane soolokava „ISE“ 

07.10.2021

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu toob sel sügisel kuulajateni uue kontserdisarja, mille raames on võimalik tutvuda Vabamuga uue nurga alt ning süüvida helide võrgutavasse maailma.  


07.10 kell 19 astub publiku ette Peeter Rebane soolokavaga “ISE”.  
Sissepääs alates 17.30st. Kontserdipiletiga saab külastada ka muuseumit.


Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes võtsin fotokaamera asemel kaasa kitarri ja luuperi, et ümbritsevat jäädvustada. Oli talv Eesti põhjarannikul ... väga ebamugav... Imelikul kombel hakkas aga just neis oludes klaaruma kauaotsitud „enda“ kõla. Ilmselt peabki inspiratsiooni saamiseks natuke külm ja valus olema.  


Ideed, mis sedalaadi käikudel tekkisid, olid osa hetkest ja ümbrusest ning seetõttu tundus mõte nende esitamisest tehiskeskkonnas esialgu võõras. Vii või publik endaga metsa külmetama... Õnneks selgus materjali settides, otsingute ja katsetuste tulemusena, et loodus jääb selle muusika osaks, kus iganes seda esitada – kasvõi kontserdisaalis. 


Kava „ISE“ on kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusika. Lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka näiteks kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed.  


„ISE“ tähendab üksi, ilma ansambli- ja vestluskaaslaste ning toetava ümbruseta, omapead uitamist. Siiski on ka kõige üksildasema loomerännaku magusaks sihtpunktiks kohtumine kuulajaga. See on lõppjaam, kohalejõudmine, aga ka eksam. 

Kontserdisarja järgmiste esinejatena astuvad publiku ette: 

  • Ann-Lisett Rebane „aegluubis“ (21.10.2021)  
  • Kadri Voorand in duo with Mihkel Mälgand (04.11.2021)  


Vabamu kontsertidel üles astuvaid artiste ühendab kaasaegsus ning innovaatiline lähenemine tehnoloogia kasutamisel oma loomingus. Kogu kontserdisari on Vabamus novembris avatava tehnoloogianäituse „Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“ sissejuhatavaks eelürituseks.   


Artisti Facebooki leht. 


Piletid saadaval Piletilevis ja Vabamus.

Covid-19. Vastavalt valitsuse kehtestatud reeglitele saab muuseumi siseruumides viibida ühe alljärgneva tõendi esitamisel:

• COVID-19 vaktsineerimiskuuri tõend;
• COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kuni 6 kuud peale läbipõdemist);
• negatiivse PCR testi tõend (mitte rohkem kui 72 tundi vana).

Kohustus ei kehti alla 18. aastastele lastele ja noortele. Lisainfo: www.digilugu.ee