Sündmused

NoVa seminar keskkonnakaitsest

11.11.21 kell 15

Vabamus sai kevadel hoo sisse Noorte Vabamu virtuaalne arutelusari, mis alustab nüüd teist hooaega. Neljapäeval, 11. novembril kell 15 on oodatud 14–19aastased noored osalema keskkonnateemasid käsitlevas veebipõhises vestlusringis. Arutelu veab bioloog ja looduskaitsja Silvia Lotman.


Seminar viiakse läbi koos Eestimaa Looduse Fondiga ning arutelu alla tuleb see, millist rolli loodus mängib inimkonna ajaloos ja milline on noorte roll looduse kaitse tähtsustamisel. Seminari külaliseks on Silvia Lotman, kes on kogu oma teadliku elu olnud looduskaitsja. Hariduselt bioloogina jutustab ta sellest, millised loomad, taimed ja teised elukad meiega planeeti Maa jagavad ning mida me teame ja ei tea sellest suurest süsteemist mida nimetatakse biosfäär. Keskkonnaaktivistina toob ta näiteid noorte ja aktivismi rollist looduskaitse tähtsustamisel, ühiskondlike muutuste ellu kutsumisel ja kutsub arutlema, mida igaüks meist ise teha saab ja unistama sellest, milline saab olema inimese ja looduse suhe tulevikus.


Aruteluks valmistumiseks võib iga osaleja eelnevalt tutvuda ülevaatlike keskkonnateemaliste materjalidega NoVa õpiampsude lehel. Näitlikud teemad: mida

prognoosivad teadlased kliimamuutuste vallas, kuidas mõõta ja vähendada oma

ökoloogilist jalajälge või miks võiks iga noor hakata Euroopa Liidu kliimasaadikuks.


Noorte Vabamu korraldab vestlusringe erinevatel ja noortele olulistel teemadel. Juba toimunud kohtumistel on arutletud noorte radikaliseerumise ning vaenukõne äratundmise teemadel.
Käesoleval sügisel on plaanis vestlusringid keskkonnakaitsest ja seksuaaltervisest, talvel võtame jutuks aga globaalse eestluse ja muud huvitavad teemad.


Vestluringid toimuvad üks kord kuus, iga kuu viimasel neljapäeval. Teavet nende toimumise kohta leiab lehelt nova.vabamu.ee ja erinevates noortevõrgustikes.


Registreeri end 11.11 toimuvale üritusele siin


Noorte Vabamu seminarisarja toetab Saksamaa Suursaatkond.