Sündmused

Noorte Vabamu: Radikaliseerumise juured ja võrsed

18.03.2021

Noorte Vabamu viib läbi seminarisarja ühiskonnaelust ja poliitilistest protsessidest huvitatud 14–19aastastele noortele. Sarja teine seminar viiakse läbi koos Levilaga ning arutletakse radikaliseeriumise põhjuste ja tagajärgede üle. Noorte Vabamu seminaril vaadatakse Levila filmi „Kuidas ma vihkama hakkasin” ning arutlema tulevad filmi autor Erik Tikan ja Eero Epner Levilast.


Levila dokumentaalfilm Kuidas ma vihkama hakkasin on 20-minutiline tõestisündinud lugu 15-aastasest poisist, kes satub paremäärmusliku liikumise keskele. Oma lähedaste ja sõprade mõjutusel hakkab poiss skinhead’iks ning vägivald ja vihkamine saavad tema elu igapäevaseks osaks.


Filmi autor Erik Tikan on võitnud mitmeid ajakirjanduspreemiaid oma videolugudega. See film on aga temast endast. Ta on taastanud märkmete ning vanade fotode ja filmilõikude abil selle, kuidas ta teismelisena tegi rida valikuid, mis panid ta vihkama ühiskonda ja teisi inimesi.

Kuna filmi autor on teinud loo iseendast, ei ole see moraliseeriv, küll aga võib selle nägemine olla noortele väga õpetlik. Filmis näidatakse, kuidas noort inimest manipuleeritakse ning otsitakse vastust küsimusele, miks ta nii kergesti sellele kõigele allus.

Seminari modereerivad Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi esinaine Maarja Tinn ja Vabamu näituste juht Piret Karro.

Osalejatel palume end enne seminari viia kurssi hea arutelutavaga ning lugeda levinud arutlusvigade artiklit.


Aruteluks ette valmistamiseks võib lisaks lugeda ka Sanna Kartau artiklit Neli kuud konservatiivide kaisus Müürilehes ning Mikk Salu artiklit Kes on Komandör? Kapo tabas vägivaldse natsiorganisatsiooni eestlasest juhi Eesti Ekspressis.


Arutelu toimub Zoomi keskkonnas ning osalemiseks on vajalik registreerumine.

Email again:

Seminar „Radikaliseerumise juured ja võrsed” (18.03) toimub Noorte Vabamu sarjas, mis on mõeldud ühiskonnaelust ja poliitilistest protsessidest huvitatud 14–19aastastele noortele. Sarja eelmine seminar toimus 11.02, kus lahati ühe valitsuskriisi anatoomiat. Aprillikuu seminar toimub 15.04, kus arutletakse vihakõne üle.Soovin osaleda ka järgmisel Noorte Vabamu seminaril 15.04 vaenukõne teemal:

Email again:


Seminarisarja toetab Briti Nõukogu ja Saksamaa Suursaatkond.


Sündmuse visuaalina on kasutatud kuvatõmmist Levila dokumentaalfilmist „Kuidas ma vihkama hakkasin” (2021).