Sündmused

Noorte Vabamu feministlik lugemisring eesti keeles

17.04, 1.05 ja 15.05
Vabamu on koos Feministeeriumiga algatanud veebipõhiste lugemisringide sarja, kus avastatakse ja arutatakse naiste õiguste murekohti nii praeguses Eesti ühiskonnas kui ka ajaloolises ja rahvusvahelises plaanis. Eestikeelseid lugemisringe juhendab Kadri-Mai Kuldkepp Feministeeriumist, kes on enne iga veebikohtumist ka välja valinud teemakohase soovitusliku lugemismaterjali.


  • Laupäeval, 17. aprillil kell 14 kohtume, et arutleda seksuaalsuse teemal. Lugemiseks Heather Corinna artikkel “Häbitu ettepanek”, mis tõstatab mitmeid vastuolulisi küsimusi esimese vahekorra kohta. Artikkel kutsub lugejat üles märkama, mida erinevate sugude puhul seksuaalsuse kohta eeldatakse ja kujutama ette vahekorda võrdsete partnerite vahel. Autor pigem püstitab küsimusi kui jagab vastuseid, seega jätab ruumi kriitiliseks aruteluks. Vestluses osaleb seksuaaltervise ja -hariduse ekspert Kristina Birk-Vellemaa, kes on valmis vastama tekkinud küsimustele.


Valmista end seminariks ette ja loe “Häbitut ettepanekut”.


  • Laupäeval, 1. mail kell 14 on teemas keskkond – ökofeminism. Miks naised keskkonnaprobleemidest rohkem huvitatud on? Kuidas kliimamuutused naiste õigusi mõjutada võivad? Kes keskkonna hävimisest kasu lõikab? Arutelu käigus püüame lahti mõtestada, kas ja miks on keskkonnamõjudega tegelemise koorem naiste kanda ning missugused struktuursed muutused võiks aidata võrdsema keskkonnateadliku ühiskonnani.

Valmista end seminariks ette ja loe ökofeminismist lähemalt.


  • Lugemisgrupi viimasel eestikeelsel kohtumisel 15. mail kell 14 räägime taaskord inimõiguste teemadest, kuid seekord laiemas kontekstis kui Eesti. Arutelu taustaks loeme Marjane Satrapi graafilist novelli "Persepolis". Romaani keskmes on Iraani tüdruk Marji, kes on sunnitud kodumaalt Austriasse põgenema.

Eesti keelde tõlgitult on “Persepolis” raamatuna kättesaadav eri raamatukogudes.

Raamatu ainetel tehtud film on inglisekeelsena tasuta kättesaadaval siin.Lugemisringi esimestes seminarides, mis toimusid eestikeelsetena 20.03 ja 3.04, arutleti inimõiguste ja intersektsionaalsuse üle ning naiste töökoormuse üle nii Eesti NSVs kui tänapäeval. Lugemisringi järgmiste venekeelsete seminaride kohta loe lähemalt siit

Seminarile pääsed laupäeviti kell 14 Zoomi lingi kaudu:


https://us02web.zoom.us/j/89701311384

Meeting ID: 897 0131 1384

Registreeri osalema


NoVa feministlik lugemisring 1.05 (eesti keeles):


Email again:

NoVa feministlik lugemisring 15.05 (eesti keeles):

Email again:

Noorte Vabamu feministlikku lugemisringi toetab Briti Nõukogu ja Saksamaa Suursaatkond.
Visuaal: Kelli Valk-Kagovere, Natüürmort daami kujuga. 1977. Eesti Kunstimuuseum