Sündmused

Näituse „Siberi valge“ avamine

14.06.2020

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu kutsub juuniküüditamise mälestuspäeva raames osalema Johanna Rannula näituse "Siberi valge" avamisel. Kõiki meeli haarav kaasaegne näitus kombineerib Siberist kaasa võetud esemeid ja nende lugusid. Külastajateni tuuakse 21 unikaalset eset, kuue inimese personaalsed lood ja varjus olnud fotod Vabamu kogudest. 


Näituse avamine toimub Vabamus 14. juunil kell 11.00. Näituse avavad tervitussõnadega Vabamu tegevjuht Keiu Telve ning näituse kuraator Johanna Rannula. Kell 12.00 ja 13.30 on võimalik osaleda eriekskursioonidel, kus lisaks kuraatorile räägib oma loo lapsena Siberisse küüditatud Raivo Mihkelsoo.


Seoses COVID-19 levikuga on näituse avamisel osalevate inimeste arv piiratud.


Registreeru näituse avamisele siin: 

Email again:


Näitus uurib Siberit ja küüditamist paigutudes fotokunsti ja antropoloogilise vaatenurga piirile. Näitamaks traagilise ajaloosündmuse juures tihti varju jäävaid inimlikke külgi on fookus Siberi laste mälestustel ja nostalgilistele kogemustel. Kunstnik mõtiskleb, kuidas suhestuvad isiklikud kogemused ühiskondliku ajalookäsitlusse ja vaatleb Siberi kuvandit ka laiemalt. Johanna Rannula
(1990) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (EKA) urbanistika magistratuuri. Fotograafias lähtub ta antropoloogilistest meetoditest ja keskendub dokumentalistikale, olles huvitatud kohamälu, nostalgia ja vananemise teemadest. Siberisse jõudis ta koos EKA vilistlaste ekspeditsioonidega 2017. ja 2018. aasta suvedel. Küüditamise uurimist jätkas Rannula Vaskjala residentuuris.

Näituse valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Näitus on avatud Vabamus 14.06.2020–14.02.2021.


Leia avamise sündmus
Facebookist.
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.