Sündmused

Näituse "See oli siis kui Soome läksime” avamine

11.10.2019

11. oktoobril avame Vabamu kohvikus Martin Rattase koomiksinäituse “See oli siis kui Soome läksime”. Näituse avamise puhul anname sõna noortele ning kutsub jagama nende endi rändekogemusi.

 

Arutelu “Rändavad lapsed ja noored” saab alguse reedel, 11. oktoobril kell 12 kui Vabamusse oodatakse ligi 100 noort. Aruteluringi avab Soome suursaadik T.E. Hr Timo Kantola ja vestlust juhib Vikerraadio ajakirjanik Romi Hasa, kes on ka ise pikalt Soomes elanud. Oma kogemustest räägivad noored Lotta Hasa, Katariina Forssten ja Gustav Tamkivi.


Pärastlõunal mõtiskleme üheskoos, mis paneb inimesed riikide vahel liikuma ja mis aitab kohaneda. Tartu Ülikooli kultuuriuurija Pihla Maria Siim räägib laste rändekogemusest ning esitleb eesti laste kirjutatud raamatut “Minu kaks kodumaad”. Aruteluga paralleelselt toimub koomiksite joonistamise töötuba kunstnik Martin Rattase juhendamisel. Samuti viib Rattas läbi ringkäigud, kus tutvustab lähemalt avatavat koomiksinäitust.

 

Näitus toob esile eestlaste lood Soome minemisest, seal kohanemisest ja tagasitulekust. Näitust näeb Vabamu galeriis, Toompea 8, ning see jääb avatuks 11. detsembrini. Rändeteemadel kutsub muuseum ka edaspidi noori kaasa mõtlema ning osalema muuseumitunnis “Minna ei taha, kuid jääda ei saa".  


Näitus on valminud Ida-Soome Ülikooli eestvedamisel ja Kone Sihtasutuse rahastatud projekti „Liikuv ebavõrdsus: hargmaised pered Eestis ja Soomes“ tulemusena ning aruteluring toimub koostöös Soome Instituudiga.


Arutelust teeb otseülekande Postimees uudisteportaal.


 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.