Sündmused

Näitus“Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“

19.11.21 - 23.10.22

19. novembril avame Vabamus näituse „Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“. Näitus võtab kokku Eesti digiühiskonna kujunemisloo, saavutused ja heidab pilgu tulevikku. Mängulise väljapaneku ja kõnekate lugude kaudu püüab näitus vastata küsimusele, miks ikkagi sai just Eestist, endisest põllumajandusriigist digitaalne ühiskond ning millised uued väljakutsed ootavad meid ees. 


Näituse kuraator on Henrik Roonemaa ja idee autor Karen Jagodin. Näitus jääb avatuks järgmise aasta 23. oktoobrini.Näituse saamisloost
Digivõimaluste arendamine on meie riigi jaoks olnud üheks võimaluseks majanduslikult ellu jääda ja silma paista. Nii pisikesel riigil nagu Eesti pole selleks maailma vägevatega võrreldes just palju võimalusi.  


Miks just meie ja kuidas me seda teeme? Eestlastes on midagi, mis ei luba meil jääda nähtamatuks. Meis on mingi isemoodi jonn, mis käivitub siis, kui me seisame silmitsi ülesannetega, mille teostamine näib võimatu. Meie digiriigi edulugu on kindlasti üks tõestus sellisest realiseerinud jonnist, mille vilju saame me nautida ise ja näidata uhkusega ka teistele.


Näitus räägib sellest, millistel eeltingimustel sai kasvada Eestist üleilmse digieduloo juhtriik, kuidas on digitaalne ühiskond muutnud nii riigi, eraisiku kui ettevõtja tegevust, millised on tänased uued väljakutsed seoses tehnoloogia arengu ning selle pahupoole – küberturvalisuse ning digikäitumise riskidega ja kuhu viib Eesti riigi uus visioon meie digiühiskonna tuleviku.


Kellele on seda näitust vaja?

Igale eestlasele! Nii neile, kes on digihüppe ise läbi elanud kui ka noortele, sest nemad on need, kes hakkavad loodud e-riigi alustaladele uusi korruseid looma ja selleks on oluline end juba tehtuga kurssi viia. Hiljuti tehtud küsitluste põhjal on ilmnenud, et paljud noored ei teagi, kuidas e-riigi teenuseid kasutada või mis asi on X-tee. Tundub hämmastav, kas pole? Noored on ju need, kes igal sammul kasutavad nutiseadmeid ja surfavad kõikvõimalikes keskkondades.  


Näituse visuaalne ja sisuline pool

Näituse visuaalne pool on väga atraktiivne – e-riigi loost saab Vabamus käegakatsutav ükssarvikute ja tehnohiidude maailm, kus oma koht on ajaloolistel arvutitel, mobiilidel, videomängudel ning oleviku ja tuleviku e-riigi lahendustel. Selleks, et näitusel tutvustavat paremini mõista ja talletada on kogu väljapanek atraktiivne ning helgeid elamusi pakkuv. Vähe teksti, aga palju seda, mida vaadata, kogeda, puudutada, kuulata jne. 


Toeta näitus Hooandjas

Hooandja toel tahame koguda vahendeid näituse täiustamiseks ning soovime, et näitusele jõuaksid kõik huvilised, eriti aga noored. Läbi näituse tahame panna noori vaimustuma tehnoloogimaailma võimalustest ning näidata, et igaühest neist võib saada mõne ägeda digilahenduse looja. 

Aita meil muuta näitusekülastus noorte jaoks elumuutvaks sündmuseks. Osta Hooandja kaudu näituse pilet juba täna ning tule ise või kingi pilet noorele, kellest võiks saada tuleviku tehnoloogiamaailma täht. 

Hooandja kampaanialeht.