Sündmused

Muuseumiöö Vabamus ja KGB vangikongides

Muuseumiööl, 21.05 on Vabamu ja KGB vangikongid avatud kell 18.00 – 23.00 ning pilet on eriti soodne, hinnaga 1 euro. Vaadata saab mõlema muuseumi püsiekspositsiooni ja ka ajutisi näitusi. Muuseumiöö kannab seekord pealkirja „Öös on unistusi“. Millest unistab muuseum ja millest unistavad kogukonnad muuseumi ümber? Milline on unistuste muuseum? Kutsume nii muuseume kui ka külastajaid unistama ja tegutsema muu hulgas rohelisema, jätkusuutlikuma, ligipääsetavama ja kaasavama muuseumi ja maailma nimel.


Muuseumiöö Vabamus


18.00-23.00 Anna raamatule uus elu! Valikus on nii Hoiuraamatukogust pärit pagulaseesti kirjandust kui ajalooraamatuid Vabamu enda laoriiulitelt.  

18.00-23.00 Ehita või joonista enda unistuste muuseum!

18.00-23.00 Otsi viktoriiniküsimustele vastuseid näituselt „Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“.


Kogu õhtu vältel on võimalik külastada meie püsinäitust “Vabadusel ei ole piire”, kus teekonnal läbi muuseumi on sinu saatjaks e-giid, mis viib kaasavale ja mõtisklevale rännakule lähimineviku radadel. E-giid on kättesaadav üheksas keeles.  


Muuseumis jagub tegevusi ka lastele. Tegevuslehe, paikade ning e-giidi abil räägime kaasakiskuvatel teemadel lugusid eri vanuseastmetele.


Muuseumiöö ajal on avatud ajutine näitus „Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“, mis võtab kokku Eesti digiühiskonna kujunemisloo, saavutused ja heidab pilgu tulevikku. Mängulise väljapaneku ja kõnekate lugude kaudu püüab näitus vastata küsimusele, miks ikkagi sai just Eestist, endisest põllumajandusriigist digitaalne ühiskond ning millised uued väljakutsed ootavad meid ees.


NB! Viimane sissepääs 22.30  


Muuseumiöö KGB vangikongides  


Kogu õhtu vältel on võimalik külastada meie püsinäitust “KGB (m)aja lugu”. Pagari tänava kongide näol on tegemist omamoodi vaikiva ja vahetu tunnistajaga, mis kõneleb iga seinapooriga seal aset leidnud inimõiguste ränkadest rikkumistest ja inimvaenulike režiimide kuritegudest.
Külastajatele on avatud kelder kahe koridori, kuue kongi ja ühe kartseriga. Kongid on konserveeritud ning avatud säilinud kujul.


Muuseumiöö ajal on KGB vangikongides avatud ka näitus “Režiimivastane valgevene kunst”, mille on kokku pannud Eesti valgevene kogukond. Teoste kaudu räägitakse nii ajaloolistest repressioonidest Valgevenes kui ka sealsest riiklikust vägivallast rahva vastu praegu. Näitus pakub mõtteainet, kuidas on totalitaristlikud režiimid omavahel seotud, nii Nõukogude Liidu, Valgevene kui ka nüüdisaegse sõjardliku Venemaa näitel.


Uuri Muuseumiöö programmi kohta lähemalt: https://muuseumioo.ee/