Sündmused

Muuseumiöö “Öös on liikumist”

“Öös on liikumist” teema on seotud eelkõige 2023. aasta riikliku liikumise teema-aastaga, mis keskendub tervislikele eluviisidele ja liikumisharrastusele või tsiteerides muuseumiöö koordinaator Heliis Martinsoni: “Liikumine kui teema on väga mitmekülgne. Liikuvus tähendab lisaks sportimisele ka reisimist – kuidas ja mis vahenditega on liikuma saadud ja kuhu on kohale jõutud. Liikumine võimaldab rääkida arengust ja teest sihtide poole või hoopiski muuseumiöisest salapärast, kui miski näitusesaalis tasakesi liigutama hakkab.”


Kutsume huvilisi sel õhtul külastama nii Vabamu kui KGB vangikongide püsinäitust ning ajutisi näitusi. Vabamus on avatud Eesti naisliikumiste ajaloole keskenduv näitus “Välja ahju tagant!” ning KGB vangikongides “Režiimivastane valgevene kunst”


Et öös oleks ikka rohkem liikumist, kui mitme muuseumi vahel, on võimalik 1-eurose muuseumipiletiga osaleda ka vanalinna ekskursioonidel. Pileti saab osta muuseumi kassast samal päeval.


Kell 18.00-19.00 ekskursioon “Vabaduse ja taastamise radadel”. Algus Vabamu eest.


Kell 20.00-21.15 ekskursioon “Nõukogude aja jäljed vanalinnas”. Algus KGB vangikongide eest. 


Kel soov sel õhtul omal käel vanalinna avastada ja kilomeetreid koguda, siis avastusrada.ee keskkonnas on mitmeid põnevaid orienteerumismänge. Uuri Vabamu mängu “Iseseisvuse taastamise radadel” kohta lähemalt siit. Orienteerumismäng on kõigile huvilistele tasuta.