Sündmused

Muuseumiöö "Öös on aega" KGB vangikongides

29.08.2020

Külasta muuseumiööl KGB vangikonge, et mõtiskleda, mida tähendab aja mõiste vangistatud inimesele. Kui kiirelt kaob ajataju, kui seistakse umbses ja kitsas boksis? Kui pikad tunduvad ööd, mil toimuvad julmad ülekuulamised? Kui pikad tunduvad nädalad, kuud, aastad, kui viibitakse ebainimlikes tingimustes vangilaagris, kaugel enda lähedastest?Tallinna vanalinnas, Pagari tänav 1 hoone keldris asus Nõukogude okupatsiooni ajal kurikuulsaim ja kardetuim eeluurimisvangla.  


Pagari tänava kongide näol on tegemist omamoodi vaikiva ja vahetu tunnistajaga, mis kõneleb iga seinapooriga seal aset leidnud inimõiguste ränkadest rikkumistest ja inimvaenulike režiimide kuritegudest.  


Külastajate ees avaneb kelder kahe koridori, kuue kongi ja ühe kartseriga. Kongid on konserveeritud ning külastajatele avatud säilinud kujul.  

Külastajal on võimalik tutvuda maja ja Eesti ajaloo olulisemate sündmustega ajatelje abil, isikutega, kes on kongides viibinud, miks nad sinna sattusid ja milline saatus neid ootas, samuti saada aimu Nõukogude Liidu repressiivpoliitikas, näha kurikuulsat kappi ning uurida, mis tunne on kartseris istuda.


Muuseumiööl tagab KGB vangikongidesse sissepääsu piletimüügisüsteemist Fienta soetatud nullpilet. Pileti saab soetada endale sobivale kellaajale ning pilet kehtib terve pooltunni vältel.  

NULLPILETID ON VÄLJA MÜÜDUD!Me järgime kõikides oma tegevustes Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti soovitusi muuseumi turvaliseks külastuseks, nii palume ka igal külastajal kinni pidada ohutusnõuetest ning haigena püsida kodus.  


Uuri muuseumi külastuse kohta COVID-19 leviku ajal siit


Vaata lisaks muuseumiöö "Öös on aega" Vabamus.
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.