Sündmused

Mick Pedaja kontsert Vabamus

23.09.2021 

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu toob sel sügisel kuulajateni uue kontserdisarja, mille raames on võimalik tutvuda Vabamuga uue nurga alt ning süüvida helide võrgutavasse maailma.


Kontserdisarja kuraatori ja muusiku Peeter Rebase sõnul on „Vabamu kontsertide“ märksõnadeks muusikaline atmosfäär, innovaatilisus ja tehnoloogia. Kontsertidel on võimalik nautida erinevaid žanre viljelevate muusikute loomingut, mille ühisosaks on elektrooniliste instrumentide kasutamine. Erilise õhustiku loob lisaks helidele Vabamu muuseumi unikaalne arhitektuur ning kontserdipaika ümbritsev näitus.


Sarja esimeseks esinejaks 23.09.2021 kl 19 on Mick Pedaja koos Angeelia Pedaja ja Uku Kübaraga.


Mick Pedaja muusika on segu ambientist ja akustilisest folgist, kus loodushääled kohtuvad hõljuvate kõlamaastike ja helimustritega. Pedaja sõnul on tema muusika inspireeritud eelkõige inimestest tema ümber, loodusest, tunnetest ja olemisest endast. Mick Pedajaga musitseerivad koos Angeelia Pedaja ning Uku Kübar.


Sissepääs alates 17.30st. Kontserdipiletiga saab külastada ka muuseumit.Järgmisena astuvad publiku ette:

  • Peeter Rebane soolokava „ISE“ (7.10 2021)
  • Ann-Lisett Rebane „aegluubis" (21.10.2021)
  • Kadri Voorand in duo with Mihkel Mälgand (4.11.2021)

 

Kontsertidel üles astuvaid artiste ühendab kaasaegsus ning innovaatiline lähenemine tehnoloogia kasutamisel oma loomingus. 


Kogu kontserdisari on Vabamus novembris avatava tehnoloogianäituse „Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks“ sissejuhatavaks eelürituseks.


Mick Pedaja kontserdi piletid on saadaval Piletilevis ja Vabamus kohapeal.

Covid-19. Vastavalt valitsuse kehtestatud reeglitele saab muuseumi siseruumides viibida ühe alljärgneva tõendi esitamisel:

• COVID-19 vaktsineerimiskuuri tõend;
• COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kuni 6 kuud peale läbipõdemist);
• negatiivse PCR testi tõend (mitte rohkem kui 72 tundi vana).

Kohustus ei kehti alla 18. aastastele lastele ja noortele. Lisainfo: www.digilugu.ee