Sündmused

Kontsert-vestlusõhtu "30 vabana elatud aastat"

19.08 kell 18
Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 30. aastapäevale pühendatud kontsert-vestlusõhtu.

Taasiseseisvumisajaga seonduvaid hittlugusid mängib Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Bänd. 30 aasta taguseid lugusid Eesti muusikaelu kujunemisest ning muusika rollist taasiseseisvumise loos räägivad Jaanus Nõgisto (omaaegne ansamblite InSpe ja Ruja kitarrist) ja Jüri Makarov (Rock Summeri festivali isa ning peakorraldaja).

Kontsert-vestlusõhtul keskendutakse muusika rollile Eesti taasiseseisvumise loos. Eestlastele ju meeldib öelda ja mõelda, et me laulsime end vabaks. Sellel teemal võib vaielda, kuid fakt on see, et muusikal meie vabaduse loos on olnud suur osa. Sestap pühendabki Vabamu selle kontsert-vestlusõhtu just muusikale.

Teemad, millest vestlusringis juttu tuleb: muusikamaastiku muutused; uute bändide kujunemine ja toonane muusikamaitse; VI kategooria bändide esinemised linnahallis; mahlakad ning tänapäeval lausa võimatuna näivad lood esinemistest; Rock Summeri mõju muusikasektorile; raha; muusikute elu siis ja täna jne.

Eripilet saadaval Fientas ja tund enne algust kohapeal.

Covid-19. Vastavalt valitsuse kehtestatud reeglitele saab muuseumi siseruumides viibida ühe alljärgneva tõendi esitamisel:

• COVID-19 vaktsineerimiskuuri tõend;
• COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kuni 6 kuud peale läbipõdemist);
• negatiivse PCR testi tõend (mitte rohkem kui 72 tundi vana).

Kohustus ei kehti alla 18. aastastele lastele ja noortele. Lisainfo: www.digilugu.ee