Sündmused

Saate avalik salvestus väikekeelte ja -rahvaste arengust

24. augustil kell 18.00 toimub Vabamus Globaalsete eestlaste audiosaate avalik salvestus, kus saatejuht ja ettevõtja Rainer Sternfeld ning keeleteadlane ja polüglott Indrek Park vestlevad väikekeelte ja -rahvaste arengust.


​​Indrek Park on eesti keeleteadlane, kes uurib Põhja-Ameerika põlisrahvaste keeli. Ta on teinud aastaid välitöid Ameerika põlisasukatest hõimude seas, kirjutanud keeleõpikuid, pidanud väikekeeltest loenguid ja loonud vähemalt ühele neist ka kirjakeele.


Parkil on bakalaureusekraad ajaloo ja etnoloogia erialal Tartu Ülikoolist, Tiibeti kultuuriloo magistrikraad Pekingist Etniliste Vähemuste Keskülikoolist ja doktorikraad keeleteaduses Indiana ülikoolist Ameerika Ühendriikides. Tema doktoritöö põhineb neli aastat väldanud välitööl, mille käigus õppis ta tänaseks kadunud mandani keelt, mille viimane rääkija suri Põhja-Dakotas kuus aastat tagasi. Parki tegevusest mandani keele uurimisel räägib Liivo Niglase 2020. aastal valminud dokumentaalfilm "Keelepäästja".


Park on juhendanud ka arikara keele kursusi Fort Bertholdi kogukonna kolledžis ja viimase nelja aasta jooksul on õpetanud sealse algkooli õpilastele mandani keelt. Ta on loonud mandaniga lähedase väikekeele hidatsa õpilasssõnastiku, mida hetkel kohandatakse veebis kasutamiseks ja millest lähtub keele teatmesõnastik.


Park on õppinud Hiinas tibetoloogiat ning valdab lisaks eesti keelele hiina, tiibeti, korea, vene ja hidatsa keelt.


Parki peetud TedX ettekannet hääbuvate keelte teemal saab vaadata siin


Globaalsed eestlased on audiosaatesari, kus sada eestlast ja Eesti sõpra räägivad oma tööst ja elust maailma eri paigus.