Sündmused

Raamatuesitlus: Saima Parbo "Jättes seljataha Eesti"

30.09.2020

Kohad on täis!


Ootame huvilisi Saima Parbo raamatu “Jättes seljataha Eesti” raamatuesitlusele!
 
Esitlusel räägivad autori sugulased raamatu sünniloost ning toimub vestlus ajaloolase Kaja Haukanõmmega, kes avab nii raamatu sisu kui räägib lähemalt II maailmasõja aegsest pagulusest. Katkendeid raamatust loeb näitleja Getter Meresmaa (Eesti Noorsooteater).Kohad on täis! 


Esitlust on võimalik jälgida ka virtuaalselt Äripäeva Raamatuklubi Facebooki leheküljelt.


Nii Vabamusse tulijad kui ka Facebooki ülekande jälgijad saavad raamatut osta soodushinnaga 25 € (tavahind Äripäeva Raamatuklubi e-poes ja raamatupoodides 33,90 €).
 
Saima Parbo (snd Soots, 1930) oli tavaline eesti koolitüdruk, kelle turvaline lapsepõlv sai lõplikult otsa päeval, mil taganev Saksa sõjavägi korraldas 1944. aastal Narvas evakueerimise. Olles juba kaotanud küüditamise tõttu isa, jäi Saima nüüd ilma kodust ja lõpuks ka kodumaast. Põgenedes läheneva rinde eest, tuli iga päev võidelda ellujäämise nimel ja kohaneda eluga võõrriigis. Läbielatut jäädvustas ta päev-päevalt oma päevikusse, mis nüüd avalikkuse ette jõuab.

 
Parbo päevik annab harukordse võimaluse näha sõda lapse pilgu läbi. Oma vanuse kohta tähelepanuväärselt nõtke sulega kirjutaja toob meie ette maailma, kuhu on põimitud sügav kurbus elu pidepunktide kaotamise pärast, hirm tuleviku ees ning samas hetked, mis ajavad nõrkemiseni naerma.


Peale päeviku sisaldab raamat meenutusi lapsepõlvest sõja eel ning autori antud intervjuud, kus ta kirjeldab kohtumist abikaasa, mäetöösturi Sir Arvi Parboga ning nende elu Austraalias.

Osta raamat Äripäeva e-poest.

 

Leia sündmus Facebookist.
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.