Sündmused

Isadepäeva nädalavahetus "Minu isa lapsepõlv"

09.–10.11.2019
Tule tähista isadepäeva 9. ja 10. novembril Vabamus!

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu toimub isadepäeva nädalavahetus "Minu isa lapsepõlv"! Toome muuseumi kogust välja nostalgilisi mänge ja tegevusi nõukaajast kuni taasiseseisvumiseni ning kätt saab proovida nii klassikalistes lauamängudes nagu "Tsirkus" kui ka 1990ndate aastate arvutimängudes.


  • Toimuvad põnevad vestlustuurid

Laupäeval, 9. novembril, tulevad külla raamatu "Imelik nõukaaeg. Isa põnevad unejutud ajaloost" autor Jaak Juske ja näitleja Andrus Vaarik, kes viivad läbi vestlustuuri, mis jutustab isade ja vanaisade lapsepõlve mängudest.

Kas sinu isa või vanaisa on sulle juba rääkinud, milliseid mänge ta mängis oma lapsepõlves või milliste tempudega hakkama sai? Jaak ja Andrus kutsuvad kaasa lapsepõlve mängudest jutustavatele vestlustuuridele! Kuulda saab lõbusaid lugusid isade ja vanaisade erinevatest lapsepõlve mängudest ning julgelt võib jagada ka enda meenutusi ja lugusid. Otsime vastuseid küsimustele: Milline nägi välja üks nõukogude lapsepõlv? Millised mängud olid kõige põnevamad ja kuidas peletati igavust? Kas praegune lapsepõlv on täitsa teistmoodi või leidub siiski ühiseid jooni minevikuga?

Kell 14.00  Vestlustuur Jaak Juskega

Kell 16.00  Vestlustuur Andrus Vaarikuga

Registreeru isaga tuurile:


Email again:


  • Avatud on lapsepõlve mängude tegevusala

Isadepäeva nädalavahetusel on Vabamus avatud vahva lapsepõlve mängude tegevusala.


Toome muuseumi kogust välja tervele perele kaashaaravaid mänge ja tegevusi nõukaajast kuni taasiseseisvumiseni. Lauamängusõbrad saavad meelt lahutada klassikaliste lauamängudega nagu "Tsirkus" või ajastuomases mängus "Lend kuule", samal ajal kui nutisõpradel on võimalus uudistada 1990ndate arvutimänge. Lisaks saab kätt saab proovida oma lemmiklaulude lindistamises helikassetile, mille saab hiljem mälestusmeenena kaasa võtta.

Tegevusala on avatud nii laupäeval kui pühapäeval kell 12.00 – 16.00.
  • Seame üles nostalgilise vitriininäituse

Avatud on vitriininäitus, kus saab näha valikut menukatest mänguasjadest viimastel aastakümnetel. Tutvustame, milliseid mänge mängiti nõukaajal ja kuidas möödus lapsepõlv 1990ndatel aastatel? Saad uudistada, kas sinu, su isa ja vanaisa mängud on samasugused?


  • Tutvuda saab püsiekspositsiooniga "Vabadusel ei ole piire"

Muuseumi sooduspiletiga saad tutvuda püsinäitusega “Vabadusel ei ole piire”, kus räägime liigutavaid lugusid esivanematest Eesti lähiajaloos alates 1940ndatest aastatest. Näitusel saadab Sind põnev ja uuenduslik e-giid, mis viib kaasavale rännakule lähimineviku radadel. 

Uue lahendusena pakume ka lastega peredele loodud spetsiaalset pere e-giidi, mis sobib lastele alates seitsmendast eluaastast. Peale e-giidi ootab lapsi avastamiseks palju muudki põnevat – erinevad tegevusnurgad ning juhendav tegevusleht. Tegevusnurgad sobivad hästi ka alla seitsme aasta vanustele lastele, sest seal on palju avastamist läbi erinevate mängude.

  • Pidupäeva puhul saab suu magusaks meie avaras kohvikus. Pakume kohvi ja kooki vaid 3 € eest!


Isadepäeva nädalavahetusel on kõikidele isadele koos lastega Vabamusse sissepääs poole hinnaga!Peatse kohtumiseni Vabamus!

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.