Sündmused

Holokausti mälestuspäev

28.01.20
27. jaanuaril möödub 75 aastat Poolas asunud Auschwitzi koonduslaagri vabastamisest. Seda päeva tähistatakse rahvusvahelise mälestuspäevana, mis on pühendatud holokausti ja teiste inimsusevastaste kuritegude ohvrite mälestuseks.

28. jaanuaril toimub Vabamus holokausti mälestuspäeva raames:

  • kell 16.00 Irina Stelmach´i raamatu "Rajada Juudi Riik. Sionism Eesti Vabariigis (1918 - 1940)" esitlus.

  • kell 17.30 holokausti teemaline ringkäik lähiajaloolase ja Eesti Mälu Instituudi teaduri Olev Liiviku juhtimisel.


Registreeru ringkäigule siin:

Email again:

  • Raamatu esitlus on kõikidele huvilistele tasuta.

  • Ringkäigul osalemine on holokausti mälestuspäeva raames muuseumi sooduspiletiga 7 €.


Irina Stelmach

Irina Stelmach on raadio- ja teleajakirjanik. Keda tuntakse ennekõike intervjuudele väliseestlastega, mis kõlasid Eesti Raadios saatesarjas "Maailma mitu palet" ning dokumentaalfilmi "Su nimi olgu Iisrael" produtsendina .

Raamat "Rajada Juudi riiki. Sionism Eesti Vabariigis (1918–1940)" on sõdadevahelises Eestis (ja Lätis) tegutsenud sionistlike organisatsioonide liikmete antud intervjuude kogumik. Liikmete meenutused puudutavad ka sõjajärgset aega, mil nad sionistliku tegevuse eest Nõukogude Liidus küüditati, samuti nende sionistlikku pürgimust kodumaal.


Olev Liivik

Olev Liivik on ka Klooga memoriaali ja vabaõhunäituse „Klooga laager ja holokaust” kuraator ning Holokausti Mälestamise Rahvusvahelise Ühenduse (IHRA) Eesti delegatsiooni liige.

Vabamus toimuva ringkäigu keskmes on holokausti sündmused Eestis läbi inimeste lugude. Lisaks annab Liivik ülevaate juudi kogukonna tegevusest II maailmasõjast kuni tänapäevani.


Foto: Holokaustist eluga pääsenud Klooga koonduslaagri vangid. Rahvusarhiiv EFA.217.0.16953