Sündmused

#Framedin Belarus töötuba (kohad täis)

KOHAD TÄIS!


26.11 kl 14 #FramedinBelarus töötuba kutsub osalema solidaarsusprojektis


Üritus toimub Vabamus Eesti Kunstiakadeemia seminari "Kunst, käsitöö, afekt: naisajalugude dokumenteerimine ja maailmade loomine" raames.

 

Aktivistlik projekt #FramedinBelarus on pühendatud poliitilistele vangidele Valgevenes. Korrldajate eesmärgiks on rääkida Valgevenes ebaõiglaselt süüdi mõistetud inimestest ja luua töötoa käigus nende portreed, kasutades selleks traditsioonilist valgevene ristpiste tehnikat. Nii dokumenteeritakse üheskoos praegust keerulist perioodi Valgevene ajaloos ning luuakse rahvapärase ornamendi meediumi abil alusetult süüdi mõistetud inimeste portreed.

 

Ka siis kui osalejatel puudub varasem kogemus ristpiste ja tikkimisega – aitavad töötoa korraldajad hea meelega esimeste sammudega. Töötoa käigus saavad osalejad rohkem teada projekti ideest ning selle taustast ning alustavad oma tikandit ühest poliitilisest vangist. Tikkimise protsess on pikk ja meditatiivne kogemus, mis võimaldab osalejatel keskenduda oma mõtetele ja tunnetele seoses arresteerimisega. Aeg on see, mis on inimestelt, kes vangi pannakse ära võetakse ning aeg on ühtlasi ka väike panus, mille osalejad saavad omalt poolt anda tikkides vangistatute portreed. Kõik tikitud portreed vormistatakse hiljem suureks kollaažiks, millest saab ajastut dokumenteeriv kollektiivne kunstiteos ning inimõiguste eest võitlemise käegakatsutav sümbol.

 

Maksimaalne osalejate arv: 15

Vanus: 16-99+

Keeled: inglise, vene, valgevene, tšehhi

Lisainfo veebis: https://framedinbelarus.net 
Registreeri osalema siin: https://forms.gle/Cyfv1SSVwDqPMSXZ7 

 

#FramedinBelarus on rühmituse Stitchit sotsiaalse kunsti projekt, mis on pühendatud poliitilistele vangidele Valgevenes. 


Foto: Terēze Šulca