Sündmused

Emadepäeva orienteerumismäng

09.–17.05.2020

Kutsume peresid tähistama emadepäeva Tallinna vanalinna avastamisega!


Vanalinn peidab endas sajandite jagu ajalugu. Kui valdavalt tunneme vanalinna just kesk- ja uusaegsete hoonete ja ehitiste kaudu, siis veebikeskkonnast avastusrada.ee leitav orienteerumismäng “20. sajandi ajaloopaigad vanalinnas” juhatab mängijad lähiajaloo radadele, aastatesse 1918–2010. Hõlmates endas kümmet ajaloolist hoonet ja paika koos tähelepanu nõudvate küsimuste ja põneva lisainfoga. Avastamist ootavad Eesti tumedama ajalooga seotud hooned, iseseisvusega taastamisega seotud paigad ja kultuuriajaloo olulised ehitised.

Mäng on ennekõike suunatud vanusele 12–16 eluaastat, kuid sobib perega ühiseks ajaveetmiseks ka noorematele lastele ning vanematele seiklejatele.Kuidas mängida?

  • Võta Tallinna vanalinna kaasa täislaetud akuga nutiseade, millel on andmeside ühendus ning töötav GPS moodul.
  • Leia mäng SIIT.  
  • Registreeri mängule ning alusta vanalinna avastamist.
  • Tee perega mõnes orienteerumismängu punktis pilt ja saada see muuseumile aadressil info@vabamu.ee.
  • Ära unusta eriolukorra liikumispiirangutest kinni pidamist!


    Mäng on kõigile huvilistele tasuta kättesaadav 9. maist kuni 17. maini.Kõigi osalejate vahel, kes saadavad muuseumile foto oma perekonnast mõne mängupunkti taustal, loosime välja kolm okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu perepiletit. Saadetud fotosid võib Vabamu kasutada emadepäeva orienteerumismängu kajastamisel.

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.