Sündmused

Emadepäev Vabamus

09.05.2021
  • Kogume emadepäeva fotosid

Emadepäeval kogume fotosid ja lugusid toredatest emadepäeva tähistamistest viimase 30 aasta jooksul. Emadepäeva fotosid ja lugusid kogutakse laiema kogumisaktsiooni raames, mis kulmineerub rändnäitusega “Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust”.

Kogumisaktsioonis osalemiseks tuleb saata foto koos sündmuse kirjeldusega (kes on pildil, aeg ja koht) digitaalsel kujul meie e-mailile info@vabamu.ee. Kui sündmusega pildil seostub mingi tore lugu, siis võib ka selle meile saata. Pilte kogume 16. maini.

Emadepäeva fotod lisatakse koos teiste erinevate sündmuste fotodega rändnäitusele, mis külastab Eestis suvel 15 sihtkohta. Samuti eksponeeritakse fotosid ka meie sotsiaalmeedia kanalites. Loe kogumisaktsioonist lähemalt siit.

  • Emadepäev muuseumis

Emadepäeva puhul on muuseum avatud ka pühapäeval, kell 11–18.

Tule meile koos perega, tegevusi jagub nii suurtele kui väikestele. Pisematele külastajatele suunatud näituse osa on lapsepärane ning tutvustab ajalugu lastele sobival moel. Kõik väikesed külastajad saavad emadepäeval ka magusa üllatuse.

  • Perepilet 23 €
  • Tavapilet 11 €
  • Sooduspilet 7 € 


Piletiga külastajatele on kassas auto registreerimisel parkimine muuseumi parklas 2h tasuta. 


Alates 7. maist on võimalik mängida Eesti iseseisvuse taastamise 30 aastapäevale pühendatud orienteerumismängu Tallinna vanalinnas. Mäng “Iseseisvuse taastamise radadel“ juhatab huvilised laulva revolutsiooni aega, aastatesse 1987–1991.  Mängus on 12 ajaloolist hoonet ja paika koos tähelepanu, faktiteadmisi ja liikumist nõudvate ülesannete ning põneva lisainfoga.

Mäng on kõigile tasuta ning mängida saab igal ajal. Vaja läheb korralikult laetud ning internetiühendusega nutiseadet. 
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.