Sündmused

Eesti Vabariik 101 Perepäev Vabamus

24.02.2019
Tule tähista vabariigi sünnipäeva okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu perepäeval!
 


Pidupäeva puhul on sissepääs poole hinnaga!

5 € / 3 €

Perepääse 11 €


24. veebruaril avame muuseumi juba varavalges kell 8.00, et saaksid lipu heiskamiselt tulla otse kultuuri ja lähiajaloo keskele. Ootame nii suuri kui väikeseid tutvuma muuseumi uue püsinäitusega "Vabadusel ei ole piire" ja ajutise vabariigi aastapäeva teemalise näitusega. Räägime kaasahaaraval viisil lihtsate inimeste liigutavaid lugusid, mis panevad mõtisklema vabaduse ja selle väärtuse üle.Kutsume osa saama põnevatest töötubadest, kus koos muuseumi heade sõpradega saab meisterdada sünnipäevakaarte ja käepaelu, lahendada mõistatusi ja ülesandeid nii tehnikast kui ajaloost ning võtta osa vahvast otsimis mängust muuseumi püsinäitusel. Lisaks saab teha lähemalt tutvust virtuaalreaalsusega.Töötoad toimuvad ajavahemikul 9.00–16.00:


  • Merekool Viiger ja Toompea malevkond kutsuvad uurima raadiosidet, tehnoloogilist luuret ja morsekoodi. Nad pakuvad kuulata salajasi raadiosagedusi minevikust ja olevikust ning koos saab teha meresõlme ja planeerida kaardil paadile kurssi. Lisaks on võimalik uudistada põnevat näitust sidevahenditest.

  • Soorebaste skaudirühmaga saab meisterdada sinimustvalgeid käepaelu, võtta osa Eesti ajaloo teemalisest viktoriinist ning lahendada morsesõnumeid ja nuputusülesandeid.  

  • Eesti 2.0 VR-poisid tutvustavad rakendust, mis kujutab endast virtuaalset keemialaborit, kuhu saab sisse hüpata ilma suuremate eelteadmisteta teadusest. Nende laboris saab käsitleda ohtlikke happeid, põlemisohtlikke aineid ning teha suurt pauku ilma kedagi ohustamata. See on teadusõpingute tulevik. See on VReaction!


  • Noored Kooli esindajad viivad läbi töötuba, kus luuakse moodboard’i teemal “Minu unistuste kool”. Lisaks saab teha ka origami tehnikas Eesti rahvuslindu pääsukest.

  • Rentextreme meeskond aitab valmistada Eestile virtuaalseid sünnipäevakaarte virtuaalses kunstimaailmas, kust hiljem kõik head soovid ja vahvad joonistused ka jagamiseks välja võtta saame


Avatud on Vabamu kohvik
, kus pakume Eesti sünnipäeva puhul erimenüüd maitsvate kookide, salatite ja pirukatega.Kell 8.00 avame ka Pagari tänaval asuvad KGB vangikongid. Kes tunneb huvi Pagari 1 hoone kirju mineviku vastu ning soovib teada saada hoone rollist omariikluse ajaloos, siis KGB vangikongid ootavad külastajaid kuni kl 18.00. Sissepääs kõigile 2 €.
Leia sündmus Facebookist.
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.