Sündmused

Arutelu IT-sektori ohtudest

16.11 kell 16 toimub Noorte Vabamu eestvedamisel arutelu e-eduloo näitusel, kus on teemaks IT-sektoris valitsevad ohud ja mõjud vaimsele tervisele ning läbipõlemine.


Sageli ei oska me depressiooni ja läbipõlemist ära tunda ning ei tea, kas neid olukordi saab lihtsalt ignoreerida või on sekkumine vajalik. Mida teha, kuidas käituda? Tule ja kuula kogemuslugusid, mida räägivad Triin Kask ja Marko Russiver.

Triin Kask asutas 2010. aastal oma esimese iduettevõtte, mis tegeles parkimise automatiseerimisega. See ettevõtmine küll ei õnnestunud, kuid juba järgmine Triinu kaasasutatud idufirma Nevercode jõudis koostööleppe sõlmimiseni suurettevõtte Google’iga ning mitmemiljonilise käibeni. Aastatepikkune ränk töö viis Triinu ärevushäirete ja depressioonini, misjärel otsustas ta ettevõtte igapäevasest juhtimisest kõrvale astuda. Pärast teadlikku enesega tegelemist suudab ta nüüd taas elust rõõmu tunda.

 

Teenusedisainer Marko Russiver ehitas üle viie aasta ettevõtet Guaana, mis aitas paljudel teistel maailmas omavahel paremini suhelda. Selle töö käigus langes Marko ise raskesse kliinilisse depressiooni, sest tööd rabades unustas ta süüa, magada ja väikestest asjadest rõõmu tunda. Sellest olukorrast väljumiseks alustas samm-sammult oma elustiili muutmist, lülitades kõigepealt välja telefoni meeldetuletused ning muutes oma söömis- ja magamisharjumusi. Ta leidis endale toreda hobi ja otsustas oma muredest teiste aitamiseks väga avameelselt rääkida. Oma heitlustest depressiooniga on Marko rääkinud ka TEDx konverentsil.


Arutelule on oodatud kõik huvilised, eelkõige aga noored.
Osalemine on tasuta, kuid eelregistreerimisega SIIN.