Sündmused

Arutelu "Noored sõdurid infosõja kaevikutes”

02.05 kl 16.

Noorte Vabamu korraldab 02. mail kell 16 noortele suunatud veebipõhise arutelu “Noored sõdurid infosõja kaevikutes”. Sinna on oodatud argumenteeritult oma arvamusi avaldama kõik ühiskondlikest teemadest huvitatud 14-19aastased noored.

 

Zoomis toimuva arutelu juhatab sisse Tallinna Ülikooli osaluskultuuri professor Katrin Tiidenberg, kes annab ülevaate väärinfo levitamise võtetest tänases infoühiskonnas. Koos noortega heidetakse pilk propaganda ajalukku, uuritakse, kas ja milliseid kanaleid 21. sajandi infokülluses uskuda ja usaldada - kas “vana meediat” või “sõltumatuid” tiktokkereid/tviitijaid ning vaadatakse Bellingcat uuringut valeinfo levitamisest Ukraina sõjas.

 

Arutlejad jaotatakse gruppidesse vastavalt järgmistele teemadele:

  • propaganda tööriistad;
  • arvamused/hoiakud vs teadmised/faktid;
  • sisuloojate ja sotsiaalmeedia võim.

 

Huvilised saavad end arutelule kirja panna siin.

 

Sel kevadel on Noorte Vabamu arutelusarjas plaanis veel kaks üritust:

18.04 linastub Vabamus (Toompea 8, Tallinn) Terje Toomistu film “Põlvkond piiri taga”, mille järel saab autorile küsimusi esitada ning arutleda eestluse üle hajalas.
19.05 on Vabamusse oodatud ettevõtlusest ja tehnoloogiast huvitatud noored, et arutleda Latitude 59 startup-konverentsist osavõtjatega tulevaste ükssarvikute loomise võimaluste üle. Kõik arutelust osavõtjad saavad külastada ka Vabamu näitust “Miks Eesti? 30 aastaga ENSVst e-Eestiks”.

 

Noorte Vabamu on iseõppimiskeskkond ja ürituste sari ühiskondlikult aktiivsetele noortele, kes tahavad lisaks kooliprogrammile omal käel elulistel teemadel silmaringi laiendada. Noorte Vabamu loodi 2021. aastal.