Ajutised näitused

Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu

Virtuaalnäitus

Virtuaalnäitus “Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu” põhineb samanimelise näituse materjalidel, mida eksponeeriti 2019. aasta augustist novebrini Telliskivi loomelinnaku ajakoridoris. Tutvu virtuaalnäitusega siin.


Näitus viis külastajad läbi heli- ja mälumaastiku mõtlemapanevale vabadustahtest rääkivale ajaoolisele rännakule aastasse 1989, mil möödus 50. aastat Molotovi-Ribbentropi pakti ja selle salaprotokollide allkirjastamisest. Ligi kaks miljonit Baltiriikide elanikku moodustas veretu protesti märgiks 675,5 km pikkuse inimketi Tallinnast Toompea jalamilt Vilniuse Gediminase tornini.


Näituse tarbeks kogus okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga mälestusi ja fotosid,  millest paljud on ka virtuaalsel näitusel kajastatud. Samuti on näitusel kasutatud 2014. aasta kolme Balti riigi kogumisaktsiooni käigus laekunud mälestusi, mis on näitusel läbipõimunud kronoloogiliselt kulgevate sündmustega nii Balti ketile eelnenud kui järgnenud aastatel.  

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.