Ajutised näitused

Osalusnäitus “Minu vabadus eriolukorras!”

11.05–12.06.20

Viimased kaks kuud on paljudel meist möödunud koduseinte vahel. Millistest vabadustest tunneme nüüd enim puudust, kuidas mõtestame täna avatud riigipiire ning võimalust minna külla lähedasele inimesele? Vabadus ja selle puudumine on saanud meie argielus uue tähenduse. Mõtleme oma vabaduste peale täna kindlasti rohkem kui aasta tagasi.

Näitus “Minu vabadus eriolukorras“ uurib inimestelt, mis nende elus on viimase kahe kuu jooksul muutunud ning annab külastajatele võimaluse jagada mõtteid, mälestusi ning arvamusi. Muuseumi Vabaduse saal on selleks puhuks kohandunud osalusalaks, et innustada külastajaid mõtisklema viimaste kuude sündmuste üle. Osalusnäitus sünnib kõikide külastajate kaasabil ja päev-päevalt Vabamus kohapeal.

Tänaseid sündmuseid on oluline mõtestada ka ajaloolises kontekstis. Saame endalt küsida, millal varem on Eestis olnud defitsiit ja millised kaubad olid siis otsas, millal viimane kord oli välismaale sõitmine nii keeruline ning millal olid Tallinna tänavad autodest tühjad. Ehkki olud on kardinaalselt erinevad, räägime ka täna sellest, kuidas eriolukorrast väljumisega üha rohkem vabadust oma eludesse tagasi tuua.


Näitus on avatud 11. maist – 12. juunini.

 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.