Ajutised näitused

Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu

23.08.–30.11.19

„Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu“ on liigutav elamusnäitus 600 kilomeetrisest katkematust inimketist Tallinnast Riiani ja kuni Vilniuseni välja 23. augustil 1989. Isiklikel lugudel põhinev elamusnäitus viib külastajad heli- ja mälumaastiku kaudu mõtlemapanevale vabadustahtest rääkivale ajaloolisele rännakule. Telliskivi Loomelinnakus asuvas 50 meetri pikkuses seni avastamata ajakoridoris avatud näitus taasloob kronoloogiliselt selle päeva sündmustikku Eestis ning jutustab vaatajatele lugusid julgusest ja vastutusest vabaduse poole püüdlemisel.


Näitus on avatud 23.08–30.11.2019. 

 
Vaata lähemalt siit.


Näituse publikuprogrammid

Telliskivi Loomelinnaku ajakoridoris


10. september kl 18.00 –
Demokraatiapäevale pühendatud arutelu "Vaba sõna levik tsensuuris ja infomüras". Loe lähemalt ja registreeru sündmusele siin.

24. september 18.00 – Balti kett läbi korraldajate silme.
Näitusele tulevad külla Rein Ruutsoo, Rein Veidemann ja Henn Karits. Modereerib Helen Lausma-Saar. Loe lähemalt ja registreeru sündmusele siin. 

8. oktoober kl 18.00 – Balti kett, 1989. aasta ja muusika.
Näitusele tuleb külla Jaak Johanson. Loe lähemalt ja registreeru sündmusele siin. 

22. november kl 18.00 – Tegusate Eesti Noorte arutelu “Mis on lumehelbekeste generatsiooni Balti kett?" Loe lähemalt ja registreeru sündmusele siin.

Osalemine näitusepiletiga
Täispilet 4 €
Sooduspilet 3 €

Kutsu näitus „Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu“ kooli


Terve õppeaasta vältel on võimalik kooli tellida Telliskivi Loomelinnakus avatud elamusnäituse „Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu“ juurde loodud plakatnäitust, mis koosneb 11 stendist. Näitus käsitleb kronoloogiliselt nii Balti ketile eelnenud kui ka järgnenud sündmusi Eestis ja maailmas. Plakatnäitust ilmestavad osalejate mälukillud ning fotod, samuti poliitikute Balti keti järgsed sõnavõtud, mis näitavad 30 aasta taguse sündmuse mõju maailmale. Näitus sobib ilmestama nii laulva revolutsiooni kui ka kodanikualgatuse teemasid põhikoolis ja gümnaasiumis.

Kui soovite näitust oma kooli tellida, siis kirjutage palun aadressil aive@vabamu.ee. Näituse rentimine on tasuta, kuid oma transpordiga.


Broneeri ka Balti keti muuseumitund aadressil broneering@vabamu.ee.„Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu“ näitus on valminud okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu, Riigikantselei, Välisministeeriumi ja Kultuuriministeeriumi koostöös.
 Aadressi sisestamisel annad nõusoleku Vabamule uudiskirjade saatmiseks. Oma nõusoleku võid sa soovi korral tagasi võtta.