Uudised

Vabamu alustab TASUTA filmiõhtute sarjaga „Revolutsioonid, mis viisid vabaduseni“!

Filmiõhtute sari alustab okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu 1. oktoobril ning keskendub kolmekümne aasta eest Ida- ja Kesk-Euroopas toimunud ühiskondlikele ja poliitilistele muutustele, mis päädisid pool sajandit kestnud kommunistlike režiimide kokkuvarisemise ja Euroopa ühe edukama demokratiseerumise lainega. Filmiõhtute sari on kõikidele huvilistele tasuta.


Koostöös mitmete saatkondadega rulluvad Vabamu filmiekraanil oktoobri ja novembrikuu õhtutel lahti üheksa riigi lood iseseisvuspüüdlustest ning vabadusihast kommunistliku režiimi ahelates. Koos sissejuhatavate vestlustega jõuavad vaatajate ette nii mängu- kui dokumentaalfilmid.


Sarja avafilm, mis linastub 1. oktoobril on Slovakkia emotsionaalne dokumentaalfilm „Paberpead“ (1995). 


Sarja järgmised filmid jõuavad Vabamus vaatajate ette igal oktoobri- ja novembrikuu kolmapäeval algusega kell 18.



Leedu ja Poola filmid toovad vaatajate ette vastupanuvõitluse läbi rokkmuusika, Läti ja Ukraina dokumentaalfilmide teema on aga poliitilised meeleavaldused. Filmisarjas linastuv „Quod erat demonstrandum“ keskendub 1980ndate alguse repressioonidele Rumeenias. „Bolse vita“ seevastu räägib siirdeühiskonnaga kaasnevatest probleemidest Ungaris 1980ndate lõpul. Saksa filmis näeb aga läbi huumoriprisma lugu Berliini müüri langemisest. Sarja lõpetav Tšehhi isikulooline film räägib Václav Haveli abikaasast Olgast.


Filmid linastuvad inglisekeelsete subtiitritega .

Filmiõhtutel osalemine on TASUTA!


Vaata kõiki Vabamu sündmuseid SIIT.