Uudised

Taasavame oma uksed 11. mail kahe uue ajutise näitusega

Avame huvilistele Vabamu ja KGB vangikongide uksed taas juba käesoleval esmaspäeval, 11. mail. Lisaks püsinäitusele „Vabadusel ei ole piire“, avame muuseumis uhiuue osalusnäituse „Minu vabadus eriolukorras“ ja fotograaf Birgit Püve vabariigi 100. juubeliaastaks loodud fotonäituse “#kuidasmekestame”, mis uurib rahvastikumuutuste mõju inimeste argielule.

Nii nagu nimi ka vihjab, näitus „Minu vabadus eriolukorras“ uurib, kuidas tunnetavad inimesed praegusel ajahetkel oma vabadusi ja kuidas on eriolukord nende elu muutnud. Koostöös publikuga valmival välknäitusel on igal külastajal võimalus jagada oma kogemusi, arvamusi ja mõtteid ning näitus valmib kõigi inimestega koostöös kohapeal.

Omamoodi tähenduslik on fotograaf Birgit Püve vabariigi 100. juubeliaastaks loodud fotonäitus „#kuidasmekestame“. Koostöös Avatud Eesti Fondi ja mitmete teiste organisatsioonidega sündinud fotonäitus uurib rahvastikumuutuste mõju inimese argielule, tuues publiku ette fotojäädvustused eri Eestimaa paikkondadest, kus elanikkonna kahanemine on mõjutanud nende inimeste elu, kes on otsustanud jääda. Erinevalt majanduskriisist, mis puudutab inimesi vahetult ja kiiresti, jäävad sellised muutused sageli märkamatuks. Ehkki fotonäitus on jäädvustatud kriisieelsel ajal, on selle seos eriolukorra ajal välja kujunenud sotsiaalse distantseerumisega kummastaval kombel märkimisväärselt tuttav.

Lisaks püsinäitusele ja kahele uuele ajutisele näitusele on alates esmaspäevast, 11. maist avatud ka KGB vangikongid vanalinnas. Oleme uuendanud ka külastusaegasid: nüüdsest on võimalik näituseid külastada nii Vabamus kui ka KGB vangikongides argipäeviti 14–19 ja nädalavahetustel 11–18. Vabamu ajutisi näituseid on võimalik külastada ka püsinäitusest eraldi ja soodsama hinnaga (4 €). Kooliõpilastele on kooliaasta lõpuni kogu muuseumi külastus erihinnaga ehk muuseumisse pääseb muuseumitunni hinnaga (5 €).  

Kõikides oma tegevustes järgime Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti soovitusi turvaliseks külastuseks: tagatud on käte desinfitseerimise võimalus, pindasid desinfitseeritakse sagedasti, töötajad kannavad maske ja visiire, iga külastaja saab eelnevalt puhastatud e-giidi, interaktiivsete eksponaatide kasutamiseks on olemas ühekordsed kummikindad ning ajutiselt on suletud Vabamu peretasandi tegevusnurgad.

Teeme pingutusi iga külastaja ohutu ja turvalisema muuseumikülastuse nimel, lisainfot muuseumikülastuse kohta COVID-19 leviku ajal saab lugeda siit.


Ootame kõiki külla!